Logo SZS Dolny Śląsk Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk

Skocz do: Treści, Menu, Wyszukiwarki

Poznaliśmy Laureatów Dolnośląskiego Konkursu SZKOŁA PROMUJĄCA AKTYWNY STYL ŻYCIA

Dodano 2021-12-01 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Zakończyliśmy ocenę 37 szkół, które zdecydowały się przystąpić w 2021 roku do Dolnośląskiego Konkursu "Szkoła Promująca Aktywny Styl Życia".

Ocena sprawozdań szkół, a przede wszystkim wybór Laureatów był bardzo trudnym zadaniem bo w każdym z nich roiło się od świetnych pomysłów na aktywizację dzieci i młodzieży.

Komisja Konkursowa składająca się z przedstawicieli Zarządu SZS i Koordynatorów Powiatowych debatowała długo, a wynikiem tych debat były dwie decyzje:

1. Wszystkim szkołom, które przystąpiły w tym roku do Konkursu przyznać tytuł SZKOŁY PROMUJĄCEJ AKTYWNY STYL ŻYCIA

2. Laureatami Konkursu w 2021 roku w kategorii Szkoła Podstawowa zostały:
Szkoła Podstawowa z Karpacza,
Szkoła Podstawowa Nr 2 z Prochowic,
Szkoła Podstawowa Nr 10 z Głogowa,
Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 46 z Wrocławia. 


W kategorii Szkoła Ponadpodstawowa Laureatem zostało
Liceum Ogólnokształcące Nr III z Wrocławia.

W kategorii Mała Szkoła Laureatem została
Szkoła Podstawowa Nr 2 z Świeradowa-Zdroju 

Informację na temat podsumowania Konkursu znajdziecie tutaj.

Nagrodą dla Szkół - Laureatów jest dofinansowanie w kwocie 5.000 zł do szkolnej imprezy sportowo - rekreacyjnej promującej aktywny styl życia. Nagrody ufundował Patron Konkursu Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

Gratulujemy wszystkim szkołom, które wzięły udział w Konkursie i namawiamy pozostałe szkoły województwa dolnośląskiego do korzystania z ich pomysłów. 

Szkolenie "A może Korfball.....?" odwołane

Dodano 2021-12-01 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Z przykrością informujemy, że zaplanowane na 13 grudnia szkolenie dla nauczycieli i studentów p.t. "A może Korfball..." musimy w związku z decyzją władz Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odwołać.

Zawiadamiamy jednocześnie, że ta decyzja nie oznacza  rezygnacji z realizacji tego szkolenia, na które zapisało się już sporo uczestników, a jedynie przesunięcie terminu jego realizacji. Oczywiście wszystkich już zapisanych i wszystkich pozostałych chętnych zawiadomimy o nowym terminie.

Decyzja Uczelni spowodowana jest sytuacją covidową; odwołane są wszystkie imprezy i szkolenia w Akademii Wychowania Fizycznego z udziałem osób z zewnątrz.

Przepraszamy i mamy nadzieję na jak najszybsze spotkanie.

 

Zapraszamy na Finały Dolnośląskie Pływania Indywidualnego i Szachów

Dodano 2021-11-29 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Pływanie Szachy

Już za kilka dni dwa ciekawe Finały Dolnośląskie;

W dniu 9 grudnia na pływalni Orbita im. Marka Petrusewicza we Wrocławiu najlepsi pływacy uczestniczyć będą w, po raz pierwszy rozgrywanym, Finale Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady Młodzieży w Pływaniu Indywidualnym. Do Finałów zakwalifikowało się po dwóch najlepszych zawodników z eliminacji strefowych na każdym dystansie. Tutaj komunikat organizacyjny imprezy.

Porównując czasy zawodników w eliminacjach strefowych zapowiadają się pasjonujące wyścigi finałowe

Natomiast w dniach 13 i 14 grudnia w auli Centrum Wspierania Uzdolnień Talent we Wrocławiu odbędą się Finały Dolnośląskie Mistrzostw Szkół Dolnego Śląska w Szachach. O tytuły mistrzowskie walczyć będą Mistrzowie Powiatów i 3 najlepsze zespoły z Mistrzostw Wrocławia w każdej kategorii.Tutaj komunikat Finałów.

Zapraszamy

Szkolenie "A może korfball....?"

Dodano 2021-11-28 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Korfball

Szkolny Związek Sportowy, AWF Wrocław i Polski Związek Korfballu zapraszają na szkolenie dla nauczycieli wychowania fizycznego, edukacji wczesnoszkolnej i studentów AWF Wrocław p.t. "A może korfball?" Szkolenie odbędzie się 13 grudnia 2021 roku w Hali Wielofunkcyjnej AWF Wrocław.

Podczas szkolenia uczestnicy zostaną zapoznani z tą dyscypliną sportu, poznają podstawy sędziowania, zobaczą grę szkoleniową oraz sami, praktycznie, zapoznają się z korfballem.

Uważamy, że jest to świetna dyscyplina do wprowadzenia na lekcje i zajęcia pozalekcyjne w szkołach wszystkich typów już od pierwszego etapu edukacji. Zachęcamy do udziału w szkoleniu, które poprowadzą trenerzy, sędziowie i popularyzatorzy tego sportu.

Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty udziału w szkoleniu. Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona decyduje kolejność zgłoszeń.

W załącznikach zaproszenie, komunikat, druk zgłoszenia i plakat szkolenia

Zapraszamy

 

Wyniki Dolnośląskiego Eurofitu w klasach I-III jeleniogórskich szkół

Dodano 2021-11-18 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

EuroFitJak wiecie od wiosny namawiamy wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego dolnośląskich szkół do przeprowadzenia testów sprawności fizycznej wszystkich uczniów. 

Chcielibyśmy, żeby wyniki testów uzyskanych w programie Dolnośląski Eurofit pozwoliły nam już niedługo stworzyć dolnośląskie normy, dzięki którym moglibyśmy określać poziom sprawności każdego ucznia. Nam; bo w realizację Dolnośląskiego Eurofitu zaangażowała się Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i wiele dolnośląskich szkół, a całemu projektowi patronuje Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

Dzięki wielkiej pracy Kolegów z Zespołu Palcówek Pozaszkolnych - Centrum Wspierania Uzdolnień w Jeleniej Górze, którzy przebadali 1607 uczniów i dzięki pomocy ze strony Urzędu Miejskiego Jeleniej Góry udało się przeprowadzić tuż przed wakacjami, i skończyć we wrześniu, badania wśród dzieci z klas I-III wszystkich jeleniogórskich szkół podstawowych. 

Z tych badań powstał Raport, który opracował prof. Jarosław Fugiel z AWF Wrocław i dr Anna Rohan-Fugiel z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Jego treść przedstawiamy Wam tutaj. Pożyteczna lektura, po której wiemy, że ze sprawnością najmłodszych jeleniogórzan nie jest najgorzej, choć niektóre cechy warte byłyby poprawienia.

Bardzo prosimy nauczycieli z innych szkół Dolnego Śląska; i tych, którzy rozpoczęli badania, a jeszcze nie wprowadzili wyników oraz tych, którzy jeszcze testów nie zrobili o wykonanie ich do końca listopada. W grudniu będzie powstawał pierwszy Raport Dolnośląski ze wszystkich badań wykonanych do końca tego miesiąca. Mamy nadzieję, że zespół badawczy będzie mógł opracowywać go na podstawie jak największej próby.

Zapraszamy na stronę programu www.dolnoslaskieurofit.pl; znajdziecie tam wszystkie niezbędne informacje do rozpoczęcia testu oraz platformę do wpisywania wyników.

Przetestujmy się - WARTO

Przypominamy o terminie zgłoszeń do Konkursu Szkoła Promująca Aktywny Styl Życia

Dodano 2021-11-14 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Przypominamy, że tylko do 22 listopada przyjmujemy zgłoszenia do Dolnośląskiego Konkursu "Szkoła Promująca Aktywny Styl Życia".

Otrzymaliśmy kilkanaście wstępnych zgłoszeń szkół, a teraz czekamy na Wasze sprawozdania z działań podejmowanych dla upowszechnienia aktywności całych społeczności Waszych szkół.

Dotrzymanie terminu zgłoszeń jest ważne, bo jak napisaliśmy w regulaminie Konkursu dostępnym na  www.dolnoslaski.szs.pl/news/2047  chcielibyśmy, żeby w wyróżnionych szkołach jeszcze w tym roku odbyły się specjalne imprezy sportowo - rekreacyjne, które mamy zamiar, wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, sfinansować.

Ponieważ pojawiają się pytania nauczycieli piszących już sprawozdania o czas za jaki może być ono składane informujemy, że prosimy o opis Waszych działań w ostatnich 3 latach, tak by mogły się w nim znaleźć i te działania, które podejmowaliście w "normalnych czasach" i te, które zrealizowaliście w okresie "pandemicznym".

Zapraszamy do składania sprawozdań. Nagrody dla wyróżnionych czekają

Wiadomości z Krajowego Zjazdu Delegatów SZS

Dodano 2021-11-05 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

 Mamy najświeższą informację z XVII Krajowego Zjazdu Delegatów Szkolnego Związku Sportowego, który odbywa się w Supraślu.

Przed chwilą został wybrany Zarząd Krajowy SZS i Krajowa Komisja Rewizyjna SZS.

Miło jest nam donieść, że Prezesem Szkolnego Związku Sportowego został wybrany pan Kazimierz Gwiazdowski Poseł na Sejm RP z Podlasia, a członkami Zarządu Krajowego zostali reprezentanci Dolnego Śląska: Tomasz Cygal i Adam Szymczak.

Natomiast nowym Przewodniczącym Krajowej Komisji Rewizyjnej SZS został wybrany  delegat z Dolnego Śląska Bogusław Dolata

Zapraszamy do udziału w Dolnośląskim Konkursie "Szkoła Promująca Aktywny Styl Życia"

Dodano 2021-11-02 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Szkola aktywnaSzkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk" i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zapraszają wszystkie szkoły Dolnego Śląska do udziału w I edycji konkursu "Szkoła Promująca Aktywny Styl Życia"

Chcielibyśmy poprzez Konkurs w specjalny sposób promować te szkoły, które angażują się w ponadstandardowe działania w kierunku aktywizacji całej społeczności szkoły. Wiemy, że są w naszym województwie takie placówki, które nie tylko uczestniczą swoimi reprezentacjami w zawodach Współzawodnictwa Sportowego Szkół Dolnego Śląska, ale starają się wciągnąć w działania aktywizujące wszystkich uczniów, ich rodziców i nauczycieli.

Mamy nadzieję, że Konkurs pozwoli na stworzenie pakietu "dobrych praktyk", z których będą mogły skorzystać inne placówki.

Dyrektorze, Nauczycielu wychowania fizycznego, zgłoś swoją szkołę do Konkursu, którego regulamin przedstawiamy tutaj. Wiemy jak ciężko jest namówić nauczycieli wf do pochwalenia się, ale uważamy, że warto. I po to żeby pokazać Wasze doświadczenia, ale także zdobyć nagrodę o wartości 5.000 zł z przeznaczeniem na specjalną, szkolną imprezę sportową, oraz dofinansowanie do udziału w specjalnym obozie Laureatów.

Wysłaliśmy list, wraz z regulaminem do wszystkich szkół; liczymy, że w najbliższych dniach będziemy mogli przedstawić pierwsze doniesienia ze szkół, które zechcą wziąć udział w Konkursie.

ZAPRASZAMY

Supraśl zaprasza na Zjazd Krajowy SZS i Sejmik Szkolnej Kultury Fizycznej

Dodano 2021-11-01 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

W dniach 5-7.11.2021 w Supraślu odbędą się dwa bardzo ważne wydarzenia dla Szkolnego Związku Sportowego.

Najpierw odbędzie się przełożony z ub. roku Zjazd Krajowy SZS, który wyznaczy kierunki działań naszego stowarzyszenia na najbliższe lata oraz wybierze władze centralne Związku.

Następnie odbędą się obrady Sejmiku Szkolnej Kultury Fizycznej; głównego Forum na którym omawiane są  najważniejsze problemy stojące przed szeroko rozumianą szkolną kulturą fizyczną.

Trudu organizacji obydwu przedsięwzięć podjęło się w tym roku Województwo Podlaskie oraz Podlaski Szkolny Związek Sportowy. Znając zaangażowanie Kolegów jesteśmy pewni ciekawego wydarzenia, które pokaże w jakim kierunku powinien iść Szkolny Związek Sportowy.

I my tam będziemy i na pewno zdamy relację z obrad Zjazdu i Sejmiku. Ich program znajdziecie na http://www.szs.pl/komunikaty/1377.html 

Sejmik

Zapis XV Dolnośląskiego Forum Oświatowego

Dodano 2021-10-25 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

W sobotę odbyła się pierwsza, teoretyczna część XV Dolnośląskiego Forum Oświatowego. W tym roku realizowane przez Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk", Wyższą Szkołę Edukacja w Sporcie i LO Nr II we Wrocławiu Forum odbyło się w wersji online.

Cztery świetne wykłady: prof. Marcina Krawczyńskiego, dr Małgorzaty Krzak, dr Katarzyny Piesiewicz-Białas i Jacka Hojki są na pewno doskonałym przygotowaniem do części praktycznej, którą chcemy zrealizować w kwietniu 2022 roku.

Dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w Forum bezpośrednio przygotowaliśmy zapis wykładów dostępny na naszym kanale Youtube www.youtube.com/channel/UCBUOEtcfcJGXNtgUEEQb8_w Zapraszamy do ich wysłuchania.

Zwracam uwagę zwłaszcza na wykład dr Katarzyny Piesiewicz-Białas p.t. Diagnozowanie wad postawy. "Gotowiec" dla nauczycieli wychowania fizycznego i edukacji wczesnoszkolnej, ale także świetny materiał do przekazania rodzicom dzieci, które mogą mieć problemy z wadami postawy. Warto żeby tego wykładu posłuchali i go obejrzeli

<< 1 2 3 4 5 >>

Reklama Powerman

A A A