Logo SZS Dolny Śląsk Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk

Skocz do: Treści, Menu, Wyszukiwarki

Przypominamy o terminach zgłoszeń

Dodano 2020-09-26 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Przypominamy, że już 1 października w Nowej Rudzie odbędą się Finały Dolnośląskie Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Dwuboju Nowoczesnym, a kilka dni później (5-8.10) we Wrocławiu finały strzelectwa.

Prosimy szkoły, które chcą startować w zawodach, a nie zgłosiły się jeszcze do nich przez System Rejestracji Szkół www.srs.szs.pl, żeby dokonały zgłoszenia jak najszybciej; termin upływa 29.09. o godzinie 12,00.

Komunikaty tych imprez znajdziecie na https://www.dolnoslaski.szs.pl/news/1900

Rozpoczęliśmy

Dodano 2020-09-25 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Z wielką radością informujemy, że od wtorku realizujemy pierwsze Finały Dolnośląskie imprez wchodzących w skład Współzawodnictwa Sportowego Szkół Dolnego Śląska. 

Mieliśmy nadzieję, że inaugurujące nowy rok szkolny zawody lekkoatletyczne odbędą się jak zwykle z dużą ilością zgłoszonych szkół i zawodników, ale.....
Jak wiecie dostosowaliśmy regulaminy tych pierwszych zawodów do obecnej sytuacji, m.in. zmniejszając ilość zawodników, którzy wchodzą w skład reprezentacji na Szkolną Ligę Lekkoatletyczną oraz wprowadzając odpowiednie zasady bezpieczeństwa. Z opinii opiekunów reprezentacji szkolnych, które na zawodach się pojawiły wiemy, że te rozwiązania pomogły w uzyskaniu zgód na udział młodzieży w zawodach.

Cieszymy się z każdej osoby, która w zawodach wzięła udział i z każdego uzyskanego wyniku, bo część z młodzieży dopiero od niedawna ma zorganizowane, po półrocznej przerwie, zajęcia. 

Mamy też inny, pozytywny rezultat naszych pierwszych zawodów; młodzież Dolnego Śląska poznała nowe, piękne stadiony lekkoatletyczne. Dotychczas nasze imprezy organizowaliśmy przede wszystkim na Stadionie Olimpijskim i w Zgorzelcu, a teraz mogliśmy startować na super przyjaznych sportowi szkolnemu obiektach w Oleśnicy, Polkowicach, Jeleniej Górze oraz Legnicy. Serdecznie dziękujemy Gestorom tych obiektów, którzy świetnie przygotowali je do zawodów i pomagali w przeprowadzeniu ich w bezpieczny sposób.

Informujemy, że pełne wyniki rzutu jesiennego Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej w ramach Licealiady, który odbył się w Oleśnicy podajemy tutaj, a już teraz gratulujemy dziewczętom z LO III Wrocław i chłopcom z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych ze Zgorzelca, którzy te zawody wygrali.

We wtorek natomiast ogłosimy ostateczne wyniki Szkolnej Ligi LA w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, bo jeden z półfinałów zaplanowany w Legnicy odbędzie się w poniedziałek. W dotychczas rozegranych trzech imprezach zwyciężali: w Polkowicach dziewczęta i chłopcy z SP 3 Polkowice, w Jeleniej Górze dziewczęta i chłopcy z SP 2 Zgorzelec a w Oleśnicy dziewczęta SSP 46 Wrocław i chłopcy z SP 4 Oleśnica

Uwaga!!! Informacje na temat Finału Szkolnej Ligi LA Szkół Podstawowych

Dodano 2020-09-21 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Uległy zmianie ustalenia dotyczące rozgrywania Finału Dolnośląskiego Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. 
Przypominamy, że zgodnie z ustaleniami Zarządu SZS Dolny Śląsk zawody odbędą się w formie korespondencyjnej z uwzględnieniem wyników zawodów zaproponowanych szkołom  w lokalizacjach: Polkowice, Oleśnica, Jelenia Góra i Legnica.

Uwaga!!!! ze względu na małą ilość szkół zgłoszonych na zawody, które miały odbyć się w Legnicy odwołujemy tą imprezę. Bardzo prosimy szkoły, które chciały się wziąć w niej udział o zmianę zgłoszenia i przeniesienie się do którejś z pozostałych lokalizacji.

W związku z tym bramka do zgłoszeń w systemie SRS na imprezy w Polkowicach (23.09.) oraz Oleśnicy i Jeleniej Górze (24.09.) zostaje otwarta do 22.09.202 do godziny 12,00

Pozostałe ustalenia zawarte w Komunikacie Organizacyjnym pozostają bez zmian

Decyzje Zarządu SZS Dolny Śląsk dotyczące Współzawodnictwa Sportowego Szkół

Dodano 2020-09-17 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Po zebraniu kilkudziesięciu opinii Samorządów i Szkół dotyczących udziału w zawodach Współzawodnictwa Sportowego Szkół w najbliższym okresie czasu Zarząd SZS Dolny Śląsk podjął decyzję o organizacji wybranych zawodów wchodzących w skład Kalendarza Imprez SZS na rok szkolny 2020/2021.

Zdajemy sobie sprawę z zagrożeń i szanujemy wszystkie obawy związane z udziałem dzieci w zawodach jakie mają dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice. Uważamy jednocześnie, że przy zachowaniu odpowiednich środków oraz przy realizacji, przynajmniej na razie, imprez w sportach niekontaktowych, z których część odbywać się będzie na świeżym powietrzu, powinniśmy spróbować je zorganizować. Uważamy bowiem, że, dla niektórych dzieci, półroczna przerwa w udziale w zorganizowanych formach aktywności może przyczynić się do drastycznego spadku sprawności fizycznej, ze wszystkimi tego stanu konsekwencjami. Uważamy także, że jednym z najlepszych stymulatorów większego zainteresowania aktywnością fizyczną jest możliwość konfrontacji swoich umiejętności z kolegami ze różnych szkół.

Przedstawiamy tutaj stanowisko Zarządu SZS w sprawie organizacji imprez Współzawodnictwa Sportowego Szkół do grudnia 2020 roku. Jak zauważycie Państwo proponujemy organizację zawodów wyłącznie w sportach niekontaktowych, a w kilku przypadkach zmniejszyliśmy liczbę uczniów wchodzących w skład reprezentacji szkoły. Opracowane zostały także Zasady Bezpieczeństwa na naszych imprezach, które będziemy respektować podczas ich przeprowadzania.

Oświadczenie

Zapraszamy na gminne, powiatowe i dolnośląskie imprezy Szkolnego Związku Sportowego 

Dodatkowe zapisy do programu SKS

Dodano 2020-09-11 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

 

Dolnośląska Federacja Sportu – operator Wojewódzki programu Szkolny Klub Sportowy wraz ze Szkolnym Związkiem Sportowym ogłasza dodatkowy nabór grup do programu od kilku lat umożliwiającego realizacją pozalekcyjnych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży.

Szczególnie w tym czasie, gdy utrudniona jest w wielu przypadkach możliwość zorganizowanej aktywności młodych Dolnoślązaków, proponowana  forma zajęć odbywających się w szkołach, pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego i w grupie uczniów tej placówki, powinna znaleźć uznanie   i wśród uczestników i ich rodziców.
Nowe grupy mogą zostać utworzone w szkołach, które dotychczas nie realizowały programu oraz w tych szkołach, które nie wyczerpały limitu grup, który wynosi:
- 2 grupy w szkołach do 300 uczniów
- 3 grupy w szkołach powyżej 300 uczniów
Tutaj informacja o warunkach realizacji programu SKS. Dla szkół, które zgłoszą chęć utworzenia nowych najistotniejsze jest:
- termin realizacji zadania 1 września do 30 listopada 2020
- każda grupa w w/w okresie może odbyć 28 zajęć trwających po 60 minut z częstotliwością 2-3 zajęcia tygodniowo
- grupy składające się z min. 15 uczniów
- zajęcia muszą być realizowane przez nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.

 

 Zainteresowane szkoły prosimy o przesłanie jak najszybciej, na adres programy@dips.pl  skanu zgłoszenia oraz wypełnionego pliku Excel załączonego do tej wiadomości.

Z w/w nauczycielami zostanie zawarta umowa zlecenia określająca zakres obowiązków i wynagrodzenie za przepracowane zajęcia, które wynosi 40 zł brutto za jedną godzinę.

 

 

Już 25 września Europejski Dzień Sportu Szkolnego

Dodano 2020-09-10 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Tradycyjnie w ostatni piątek września odbywa się Europejski Dzień Sportu Szkolnego. W tym roku przypada on 25 września. Zachęcamy wszystkie szkoły do wzięcia w nim udziału.
Uważamy, że warto pokazać, w ten jeden dzień szczególnie, jak ważna jest aktywność nas wszystkich, a przede wszystkim młodych ludzi.

Namawiamy Was Nauczyciele i Was Uczniowie do organizacji w swoich szkołach specjalnych przedsięwzięć EDSS. Mogą to być duże wydarzenia, ale mogą być także te najmniejsze, np. specjalna Sportowa Przerwa, czy Super lekcja WF.

Zapiszcie się jako organizatorzy wydarzenia na specjalną stronę, a po jego realizacji zamieśćcie info, film, zdjęcia z przebiegu Waszej sportowej zabawy. Tym, którzy prześlą takie informacje także do nas obiecujemy, ze zamieścimy je na stronach Dolnośląskiego SZS, ktory jest Partnerem wydarzenia.

Tutaj szersza informacja o tym specjalnym dniu. Zapraszamy do udziału

Zapraszamy na Finały Dwuboju Nowoczesnego i Strzelectwa

Dodano 2020-09-09 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Szkolny Związek Sportowy i Współorganizatorzy zapraszają na pierwsze finały dolnośląskie imprez wchodzących w skład Współzawodnictwa Sportowego Szkół Dolnego Śląska w roku szkolnym 2020/2021.
Zdecydowaliśmy się zaproponować szkołom udział w tych zawodach, mając świadomość, że różna może być reakcja rodziców, nauczycieli i dyrekcji szkół, które w nich tradycyjnie uczestniczyły. 
Uważamy jednak, że przy podjęciu odpowiednich kroków, przeprowadzimy imprezy, które będą zachętą do udziału w kolejnych imprezach aktywizujących dolnośląskich uczniów.

Na pierwsze finały zapraszamy do Nowej Rudy, gdzie 1.10.2020 odbędą się zawody dwuboju nowoczesnego w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej, tutaj komunikat Finału. Wspólnie z naszymi przyjaciółmi z Centrum Turystyczno-Sportowego i Międzyszkolnego Związku Sportowego postaramy się zapewnić, jak zwykle w Nowej Rudzie, możliwość szybkiego biegania i pływania na pięknych obiektach CTS.

Kilka dni później, w dniach 5-8.10.2020 zapraszamy na Finał Igrzysk Dzieci w Strzelectwie Sportowym - tutaj komunikat. Impreza co prawda w obiekcie zamkniętym, na strzelnicy WKS Śląsk we Wrocławiu, ale system jej rozgrywania; o konkretnej godzinie strzelania odbywa reprezentacja tylko jednej szkoły, pozwala na bezpieczne jej przeprowadzenie. Mamy nadzieję, że zawody staną się dla niektórych pierwszą przygodą z tą dyscypliną sportu. Sekcja strzelecka WKS Śląsk, która wychowała już wielu mistrzów, czeka na nowych adeptów.

Podczas wszystkich planowanych na najbliższy okres zawodów organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy będziemy stosowali Zasady Bezpieczeństwa. Wymagać też będziemy od wszystkich uczestników zawodów obowiązkowego dostarczenia bezpośredniemu organizatorowi imprezy Oświadczenia uczestnika zawodów SZS dołączonego do Zasad. Ten obowiązek dotyczy uczestników zawodów, opiekunów, organizatorów i sędziów. Prosimy o jego przestrzeganie. 

Przypominamy o obowiązkowej rejestracji do zawodów przez system SRS

Zapraszamy na kurs Młodzieżowego Sędziego Koszykówki

Dodano 2020-09-01 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

UWAGA!!! Na prośbę nauczycieli przedłużamy termin zgłoszeń na kurs do dnia 25.09.2020

Już w czasie wakacji próbowaliśmy zachęcić Was: nauczycieli i uczniów, do udziału w kursie na stopień Dolnośląskiego Młodzieżowego Sędziego Koszykówki. Teraz kurs jest już w pełni gotowy i chcielibyśmy go "odpalić" od 14 września.
Kurs przeznaczony jest dla młodzieży 13-18 letniej, a po jego, mamy nadzieję pozytywnym zakończeniu, uczestnik w wieku do 16 lat uzyskuje uprawnienia Dolnośląskiego Młodzieżowego Sędziego Koszykówki, a ci starsi również uprawnienia sędziego DZKosz klasy C.

Warto więc wziąć w nim udział, szczególnie, że pierwsza, teoretyczna część będzie realizowana zdalnie poprzez paltformę Moodle. Druga część, praktyczna, odbędzie się w szkołach lub miejscowościach skąd pochodzą uczestnicy i realizować ją będą sędziowie DZKosz i zgłaszający grupy nauczyciele.

Informacje o kursie znajdziecie tutaj, a jego plakat tutaj

Czekamy na Wasze zgłoszenia

Zmarł Marian Dobija

Dodano 2020-08-24 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Z wielką przykrością informujemy, że kilka dni temu zmarł Marian Dobija - wielki Przyjaciel sportu szkolnego i lekkiej atletyki.

Kiedyś wybitny zawodnik specjalizujący się w biegach długodystansowych, a po zakończeniu kariery świetny popularyzator i organizator lekkiej atletyki.

My zapamiętamy Go jako niezrównanego Spikera zawodów organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy, jako Głos Stadionu Olimpijskiego.

Zawsze pogodny, przyjazny dzieciom, z uporem, ale i uśmiechem tłumaczący młodym adeptom lekkiej atletyki dlaczego nazywana jest Królową Sportu.

Królowa właśnie utraciła swojego wiernego sługę, a my Przyjaciela.

Żegnaj Marian

Pogrzeb odbędzie się 25.08.o godzinie 10,00 na Cmentarzu Grabiszyńskim

Kalendarz Imprez SZS Dolny Śląsk na rok 2020/2021

Dodano 2020-06-29 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Pierwszy dzień wakacji, a ja zamiast pokazywać jakieś fajne fotki z aktywności wakacyjnych namawiam Was do oglądania czegoś innego........ Ale może to i lepiej bo za oknem leje. Zapraszam Was, trochę zaklinając rzeczywistość, do poczytania Kalendarza Imprez SZS Dolny Śląsk na rok szkolny 2020/2021. Zawarliśmy w nim naszą propozycję zawodów sportowych zakładając, że od września wrócimy do szkół i sytuacja epidemiczna pozwoli na rozegranie zawodów. Czy się to uda; zobaczymy. Gdyby nie, to szykujemy wersje alternatywne. Ale na razie spróbujmy cieszyć się nadzieją na normalność. Prezentujemy internetową wersję Kalendarza, a jeżeli sytuacja się wyjaśni to wydrukujemy go oczywiście dla Was i przekażemy do szkół na początku września. Miłej lektury

<< 1 2 3 4 5 >>

Reklama Powerman

A A A