Logo SZS Dolny Śląsk Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk

Skocz do: Treści, Menu, Wyszukiwarki

Zapraszamy na XIII Forum Oświatowe

Dodano 2018-04-04 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

  Początek kwietnia to tradycyjny czas na organizację kolejnej już edycji Dolnośląskiego Forum Oświatowego. Trzynasta edycja spotkania nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego organizowana jak co roku przez Wyższą Szkołę Edukacja w Sporcie, II Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu i Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk" odbędzie się w sobotę 14 kwietnia 2018 roku. W obiektach Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego Nr 10, II LO we Wrocławiu i MCS Wrocław przygotowaliśmy dla Was, mamy nadzieję, ciekawe wykłady i warsztaty z tematem wiodącym " Nowoczesne technologie w wychowani fizycznym".  Tutaj znajdziecie program Forum z odnośnikiem umożliwiającym zgłoszenie swojego udziału.
Oczywiście wszystkich uczestników zachęcamy do udziału bezpośredniego w warsztatach praktycznych. Mamy nadzieję, że będą one, jak zwykle, "solą" Forum.
Do zobaczenia we Wrocławiu.

III edycja Budżetu Obywatelskiego "Aktywny Dolny Śląsk"

Dodano 2018-03-20 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Serdecznie, w imieniu Zarządu Województwa Dolnośląskiego zapraszamy do składania projektów w ramach wojewódzkiego budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”.  Wnioski można składać na stronie internetowej https://aktywny.dolnyslask.pl/ , a termin składania wniosków upływa 1 kwietnia 2018 r.
III edycja budżetu to 1 milion złotych na projekty do 20 tyś. złotych z zakresu kultury, sportu i turystyki. Wiemy, że macie sporo, Waszych lokalnych, pomysłów; warto starać się o dofinansowanie ich realizacji

Ruszył dziennik elektroniczny programu SKS

Dodano 2018-02-13 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Ruszył dziennik elektroniczny programu Szkolny Klub Sportowy i w związku z tym przekazujemy Państwu instrukcje i wytyczne jego obsługi – list do prowadzących tutaj.

Bardzo proszę o zapoznanie się  z załączony instrukcjami zanim zaczną Państwo dokonywać jakichkolwiek zmian.W załączniku znajdują się 2 osobne instrukcje - dla nauczycieli kontynuujących – tutaj  oraz nowych prowadzących - tutaj 
WAŻNE jest, żeby nauczyciele kontynuujący NIE tworzyli nowego konta
tylko zalogowali się na już istniejące. Jeżeli nie pamiętają Państwo hasła to starego konta proszę na ekranie logowania użyć opcji "Zapomniałem hasła" i po podaniu adresu e-mail otrzymają Państwo nowe hasło lub link do zresetowania hasła.
Należy kolejno:
1. Zaktualizować swoje osobiste dane.
2. Wyszukać lub dodać placówkę.
3. Dodać nową grupę.
4. Przepiąć do nowej grupy uczestników, którzy już byli wpisani w grupę prowadzoną od września i zaktualizować dane kontynuujących uczestników + dodać nowych.
5. Dopiero teraz mogą Państwo zacząć uzupełniać dziennik - przypominam, że będą brane zajęcia od 29.01.2018 r. o ile sami Państwo na umowie nie wpisali późniejszej daty.
NOWI NAUCZYCIELE powinni skorzystać z drugiej instrukcji
, stworzyć nowe konto i podążać za kolejnymi punktami.PRZYPOMINAM, że od tego roku przyjmowane będą jedynie rozliczenia wygenerowane bezpośrednio z dziennika - podpisane oraz podbite i przesłane do 5. dnia kolejnego miesiąca (za styczeń i luty - do 5 marca) na adres dolnoslaskiszs@gmail.com lub programy@dips.pl  lub załączone bezpośrednio do dziennika.
Logowanie do dziennika: https://www.szkolnyklubsportowy.pl/logowanie/zaloguj-sie

Rejestracja do dziennika (TYLKO dla nowych nauczycieli) https://www.szkolnyklubsportowy.pl/rejestracja

UWAGA!!!

1. Na razie, dopóki nie zostanie włączona taka aktywność zajęcia, które odbywały się do 13.02.2018 wpisujecie Państwo w zakładce DZIENNIK - DODAJ ZAJĘCIA - DODAJ LEKCJĘ POZA PLANEM
2. Osoby, które miały zajęcia w dniach 29-31.01.2018 generują z dziennika miesiąc styczeń i przesyłają razem z rozliczeniem za luty.

 

Program SKS 2018

Dodano 2018-01-24 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Dolnośląska Federacja Sportu - Koordynator Wojewódzki i Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk" informują, że do nauczycieli, szkół i organów prowadzących szkoły zakwalifikowane do realizacji programu Szkolny Klub Sportowy 2018 zostały wysłane pocztą mailową informacje dotyczące jego realizacji.
Informujemy, że nie jest jeszcze rozstrzygnięty konkurs Ministerstwa Sportu i Turystyki, które dotuje realizację zajęć, ale opierając się na założeniach programu zdecydowano o przyjęciu 1222 grup z dolnośląskich szkół. Mamy jeszcze ok. 30 grup, które przesłały zgłoszenie po terminie i które są w tej chwili na liście rezerwowej. W przypadku pojawienia się możliwości przyjęcia dodatkowych grup ( w 2017 roku taką możliwość mieliśmy) zawiadomimy szkoły z listy rezerwowej o możliwości przyjęcia do programu.

Tutaj przedstawiamy listę 1222 grup przyjętych do programu, a tutaj dokumenty dotyczące programu, które zawarte zostały w listach do nauczycieli i szkół.

Oczekujemy pilnie na wypełnione umowy-zlecenia nauczycieli. Prosimy o śledzenie strony SZS "Dolny Śląsk" i Dolnośląskiej Federacji Sportu www.sport.wroclaw.pl na których zamieszczane będą aktualne informacje dotyczące programu

                                                 

PILNE!! Program Szkolny Klub Sportowy

Dodano 2018-01-09 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Zgłoszenia szkół do programu Szkolny Klub Sportowy zakończyły się 8.01.2017 roku. Niestety nie udało się nam zgromadzić odpowiedniej ilości grup, których działanie możemy sfinansować w 2018 roku z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki. Brakuje do limitu co prawda niewiele, ale .......

Przedstawiamy tutaj aktualną listę zgłoszonych grup, prosimy o sprawdzenie czy Wasza szkoła, pomimo zgłoszenia, nie została pominięta w wykazie. Jeżeli tak to prosimy o jak najszybsze, ponowne wysłanie zgłoszenia.

Jeżeli jeszcze się nie zgłosiliście to ostatnie miejsca czekają na Was. Niezbędne załączniki znajdziecie w informacji https://www.dolnoslaski.szs.pl/news/1529

Czekamy pilnie na Wasze zgłoszenia

Dobre wieści z Urzędu Marszałkowskiego

Dodano 2018-01-06 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Rozstrzygnięty został pierwszy konkurs na realizację zadań związanych z kulturą fizyczną w 2018 roku ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Z przyjemnością zawiadamiamy, że Szkolny Związek Sportowy decyzją Zarządu Województwa uzyskał dotację w kwocie 200.000 zł na realizację swoich zadań, a przede wszystkim Kalendarza Imprez SZS. Po feriach możemy więc ruszyć z realizacją imprez. Dziękując Zarządowi Województwa Dolnośląskiego czekamy na rozstrzygnięcia pozostałych konkursów w województwie i przede wszystkim w Ministerstwie Sportu i Turystyki

UWAGA!!! rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń do programu SKS 2018

Dodano 2017-12-19 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Z przyjemnością zawiadamiamy, że po raz drugi Dolnośląska Federacja Sportu współpracująca ze Szkolnym Związkiem Sportowym składa wniosek na koordynację programu Szkolny Klub Sportowy w województwie dolnośląskim w 2018 roku.
Wczoraj ukazało się ogłoszenie konkursowe w związku z czym rozpoczynamy z dniem dzisiejszym rekrutację szkół i grup do programu. Prosimy o zapoznanie się z treścią listu do Dyrektorów Szkół, który dzisiaj został wysłany drogą mailową oraz treścią założeń programu na 2018 rok.

Zgłoszenia szkół przyjmujemy na obowiązujących drukach w nieprzekraczalnym terminie do 8.01.2018 roku

Konferencja szkoleniowa nauczycieli prowadzących zajęcia w programie Aktywny

Dodano 2017-11-15 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Kończy się pierwszy rok działania pilotażowego programu "Aktywnie spędzam czas na sportowo i kształtuję swoją postawę prawidłowo". W kilku województwach w Polsce, m.in dolnośląskim, opolskim i lubuskim, w kilkudziesięciu szkołach prowadzone były zajęcia pozalekcyjne ukierunkowane na gimnastykę i gimnastykę korekcyjną. Nauczyciele z tych szkół i województw spotkają się 23.11.2017 roku w Oleśnicy, gdzie w hali Atol odbędzie się konferencja metodyczna, którą prowadzić będą wykładowcy z Zakładu Gimnastyki Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu - tutaj program konferencji.
Ponieważ chcemy złożyć wniosek na realizację tego programu także w przyszłym roku ciekawi jesteśmy opinii bezpośrednich realizatorów tegorocznych zajęć.

Przypominamy, że program finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki

Uwaga! Konkurs MSiT na 2018 rok

Dodano 2017-11-08 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Informujemy, że Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło Konkurs na dofinansowanie w 2018 roku organizacji zajęć sportowych dla uczniów. W dniu 7.11.2017 r. został ogłoszony otwarty konkurs na dofinansowanie w 2018 roku organizacji zajęć sportowych dla uczniów, finansowanych ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów (FZSdU) w ramach zadania „Sport dla Wszystkich”, działania „Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży”. Na realizację zajęć sportowych dla uczniów przeznaczono kwotę w wysokości: 28,86 mln zł.  Zadania przewidziane do realizacji:

Zadanie nr 1 Zajęcia sportowe dla uczniów, ukierunkowane na upowszechnianie sportów zimowych (m.in. narciarstwo biegowe, narciarstwo zjazdowe, snowboard, łyżwiarstwo, hokej na lodzie). Łączna kwota dofinansowania – 4,61 mln zł,
Zajęcia będą realizowane w terminie od 2 stycznia do 30 marca 2018 r.,

Termin składania wniosków – 29 listopada 2017 r.

Zadanie nr 2
Zajęcia sportowe dla uczniów organizowane w ramach Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”.Łączna kwota dofinansowania – 19,25 mln zł,
Zajęcia będą realizowane w terminie od 1 lutego do 7 grudnia 2018 roku,

Termin składania wniosków – 29 listopada 2017 r.

Zadanie nr 3
Zajęcia sportowe dla uczniów z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej
Łączna kwota dofinansowania – 5 mln zł,

Zajęcia będą realizowane w terminie od 1 lutego do 7 grudnia 2018 roku,

Termin składania wniosków – 29 listopada 2017 r.

Wnioski na w/w zadania należy składać do dnia 29 listopada 2017 r.

Więcej informacji oraz Decyzja nr 52 Ministra Sportu i Turystyki z dnia 6 listopada 2017 r. https://bip.msit.gov.pl/bip/finansowanie-zadan/sport-powszechny/2017-rok/2157,Otwarty-konkurs-na-dofinansowanie-w-2018-roku-organizacji-zajec-sportowych-dla-u.html

Zachęcamy samorządy lokalne i kluby do składania ofert na ww. zadania.

Informujemy, że  SZS ”Dolny Śląsk” nie będzie składał wojewódzkiego wniosku na zadania 1 i 2; złożymy natomiast ofertę wojewódzką na zadanie nr 3, którą chcemy wcześniej uzgodnić z samorządami lokalnymi i szkołami.  Nie jest to oczywiście przeszkodą w składaniu lokalnych wniosków na to zadanie przez samorządy i kluby.

 

Program Szkolny Klub Sportowy

Dodano 2017-11-02 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Otrzymaliśmy z Instytutu Sportu, który jest Operatorem Ogólnopolskim programu Szkolny Klub Sportowy, podsumowanie konferencji prasowej z udziałem Ministra Sportu i Turystyki, która dotyczyła programu SKS. Znajdziecie je na https://szkolnyklubsportowy.pl/aktualnosci/to-dopiero-poczatek---konferencja-programu-szkolny-klub-sportowy

Pojawił się także film promujący program na https://www.youtube.com/watch?v=BRjiF_YUE9s 

Mamy prośbę do nauczycieli, którzy rozpoczęli wprowadzanie do dziennika testów sprawności fizycznej, zapoznajcie się proszę z wytycznymi zawartymi w tym piśmie

 

<< 1 2 3 4 5 >>

Reklama Powerman

A A A