Logo SZS Dolny Śląsk Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk

Skocz do: Treści, Menu, Wyszukiwarki

Aktualna tabela współzawodnictwa

Dodano 2020-04-03 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Już trzy tygodnie nie organizujemy dla Was żadnych zawodów. Brakuje nam tego bardzo. Znaleźliśmy za to trochę czasu i Wojtek Wyka z biura SZS naniósł na naszą tabelę współzawodnictwa punkty za wszystkie imprezy, których protokoły otrzymaliśmy do 1.04.

Tą tabelę znajdziecie tutaj.

Przypominamy, że ujęte są w niej wyniki Waszych zawodów powiatowych; to te czarne punkty w górnym wierszu każdej szkoły. Za I miejsce w powiecie szkoła otrzymuje 75 pkt, za kolejne jeden punkt mniej. W dolnym wierszu znajdują się czerwone punkty za zawody szczebla ponadpowiatowego: finały dolnośląskie i eliminacje strefowe. Ilość punktów za konkretne miejsce jest zależna od dyscypliny i wyjaśnione jest to dokładnie w naszym Kalendarzu. W kilku dyscyplinach przy niektórych szkołach są zielone pola; to miejsce na wpisanie wyniku, który szkoła uzyska w Finale Dolnośląskim do którego się zakwalifikowała. Musimy poczekać z wpisaniem tych punktów do rozegrania zawodów finałowych.

Prosimy Was o sprawdzenie tabeli i ew. uwagi, ale przede wszystkim prosimy Koordynatorów Gminnych i Powiatowych SZS oraz Organizatorów zawodów, które się już odbyły, o przesłanie nam ich komunikatów. Czekamy na nie pod adresem wojciech.szs@wp.pl . Na bieżąco będziemy uzupełniać tabelę i pokazywać ją na stronie

Konkurs fotograficzny SPORT NIEJEDNO MA IMIĘ

Dodano 2020-03-27 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Ogłaszamy konkurs fotograficzny pt "Sport niejedno ma imię". Prosimy o przesyłanie do nas Waszych fotek dotyczących wszystkich odmian sportu; tego przez duże S i tego Waszego, teraz domowego.

Nie będzie miała znaczenia, przy ocenie prac, jakość techniczna zdjęcia, a jedynie jego treść. Z chęcią więc przyjmiemy także np. te wykonywane Waszym telefonem.

Regulamin konkursu, w którym może wziąć udział każdy, bez względu na wiek załączamy tutaj.

Liczę bardzo na fotki od Uczniów, którzy uwieczniają często wszelkie przejawy sportu dziejącego się w szkołach.

Nadsyłajcie swoje prace, a my postaramy się o ciekawe nagrody dla Autorów najciekawszych

 

Nuda się nie uda

Dodano 2020-03-26 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

  Mam dla Was wiadomość i materiał z cyklu WOW👏👍.

Dostaliśmy świetny materiał od Piotra Lebiody, znakomitego trenera siatkówki i nauczyciela. Piotr przygotował wraz ze swoim synem Filipem - studentem wrocławskiego AWF, doskonały materiał zawierający zestawy ćwiczeń na wszystkie dni tygodnia. Oprócz merytorycznej wartości chciałbym zwrócić Waszą uwagę na wyjątkowo profesjonalny sposób opracowania. Szacunek i wielkie dzięki Piotrze i Filipie.

I tylko, po raz kolejny, żałuję, że Piotr od roku pracuje na "emigracji" w Częstochowie. Pisze, że mu tam fajnie, ale, pewnie nie tylko ja, zastanawiamy się dlaczego tam, a nie we Wrocławiu i Dolnym Śląsku, gdzie tak dużo zrobił wcześniej.......
Polecajcie go Waszym uczniom i wszystkim tym, którzy w domu chcą poćwiczyć. WARTO

Nie zapomnijmy o dzieciach, które nie mają teraz zajęć korekcyjnych

Dodano 2020-03-25 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Na stronie FB https://www.facebook.com/groups/1484126858428868/ znajdziecie pierwszy materiał z wielu, jakie mam nadzieję otrzymamy, dotyczący gimnastyki korekcyjnej. Ten pierwszy to materiał otrzymaliśmy od pani Beaty Bielskiej, nauczyciela i metodyka z niezwykle prężnego Ośrodka Doradztwa Metodycznego w Głogowie. Przy okazji zachęcam Was do zaglądania na ich stronę https://odm.pcpppidn.eu/, warto.

Pod #aktywnygimnastykadlazdrowia zamieszczać będziemy także inne materiały dotyczące gimnastyki korekcyjnej. Trochę bowiem zapomnieliśmy o dzieciach, które mogą być mocno poszkodowane z powodu przerwania zajęć, z których większość odbywała się w szkołach. Do wszystkich Was ogromna prośba; wyślijcie ten pierwszy materiał do rodziców dzieci, które na takie zajęcia uczęszczały. Rodzice nie mogą zostać sami z tym problemem. Musimy im, fachowo, pomóc.

Dziękuję pani Beato i czekam na Wasze propozycje ćwiczeń dla dzieci, najlepiej pogrupowane tak, żeby mogły z nich skorzystać dzieci z konkretną wadą. Super byłoby gdyby zestaw ćwiczeń poparty był filmem pokazującym prawidłowo wykonane ćwiczenia. To bardzo ważne, żeby rodzice mogli zobaczyć jak ćwiczenie wygląda.

Liczę na Was i w sprawie "dystrybucji" materiału jak i w sprawie Waszych propozycji

@ktywni w domu

Dodano 2020-03-24 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Może jest ktoś wśród Was - czytelników lub obserwatorów naszej strony, kto jeszcze nie wie, że powstała w piątek specjalna, publiczna grupa @ktywni w domu. Zapraszamy na jej stronę.

Tam każdy: Nauczyciel, Uczeń, Rodzic znajdzie sporą dawkę świetnych pomysłów na aktywne zajęcia w czasach, kiedy niespecjalnie możemy wychodzić z domu.
Proponujemy tam jak poradzić sobie z problemem zdalnej edukacji w tak nietypowym przedmiocie, dla tej formy prowadzenia zajęć, jakim jest wychowanie fizyczne.

Jak pokazują przykłady na stronie można i to z sukcesami.

Zostańcie członkami naszej niemałej już społeczności.

Czekamy w niej także na uczniów. Wasze rady i problemy będą dla nas zachętą do, być może, otwierania nowych wątków dyskusji.

Uwaga Realizatorzy programu SKS

Dodano 2020-03-23 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Mamy pilną informację dotyczącą programu Szkolny Klub Sportowy :

Szanowni Państwo
ponieważ w związku z zamknięciem szkół nie będzie już możliwości przeprowadzenia w marcu zajęć programu Szkolny Klub Sportowy prosimy o przesyłanie rozliczeń za marzec już teraz.

Możecie mieć kłopoty z uzyskaniem podpisu Waszego dyrektora, więc prosimy nie czekajcie na ostatnią chwilę z rozliczeniami.
Podpowiadamy, że dyrektorzy choćby "dyżurowo", ale są obecni w szkole; można więc po złożeniu Waszego podpisu wysłać rozliczenie do sekretariatu z prośbą o przesłanie druku do nas po podpisaniu przez dyrektora szkoły.

Część Kolegów już rozliczyła się przesyłając druki mailem lub wstawiając rozliczenie do dziennika elektronicznego. Dziękujemy.

UWAGA!!! Jest też niestety grupa prawie 50 osób, które nie przesłała nam rozliczeń za styczeń i luty. Część z nich niestety nawet nie zaczęła prowadzić dziennika. Bezwzględnie proszę te osoby o natychmiastowe rozliczenie się z nami. Pamiętajcie Państwo, że jesteście zgłoszeni do ZUS, co może w niedługim czasie być kłopotem i dla Was i dla nas

Jednocześnie bardzo prosimy osoby, którym nie udało się przeprowadzić w marcu ani jednej godziny o przesłanie nam mailem takiej informacj
i.

„Ćwicz z Nami - AWFiakami"

Dodano 2020-03-19 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Oczywiście nie jesteśmy pierwsi, którzy rozpoczynają akcję rozruszania nas, a przede wszystkim dzieci, w warunkach jakie teraz mamy. Świetną propozycję otrzymaliśmy od Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego AWF we Wrocławiu. Pani Katarzyna Mroczkowska przewodnicząca Rady informuje o dostępnych na facebooku filmikach z różnego rodzaju treningami.

Od dziś funkcjonuje akcja: "AWF dla Najmłodszych", gdzie codziennie o godz. 11:00 publikowane są treningi dla dzieci, które chcą wziąć udział w wydarzeniu „Ćwicz z Nami - AWFiakami"

Mamy nadzieję, że akcja ta przyda się także nauczycielom wf-u, którzy zmuszeni są pracować zdalnie :)
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/602325720318819/
Link do I treningu dla dzieci: https://link.do/RVeXe
Link do pobrania kalendarzy specjalnie przygotowanych (w 4 wersjach kolorystycznych) do notowania zaangażowania dzieci: https://link.do/3zaw8

Wielkie brawa dla studentów AWF - przyszłych nauczycieli i trenerów

 

Aktywne koronaferie

Dodano 2020-03-19 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Ponieważ nasze koronaferie zdaje się potrwają trochę dłużej ruszamy z akcją pokazującą, że ten czas to nie są wcale ferie, a może być czasem świetnej nauki i rozwoju. Zamierzamy w najbliższym czasie pokazać Wam uczniowie, Waszym rodzicom i Wam nauczyciele że e-wf to nie mrzonka i może być pasjonującym zajęciem.

Na początek zapowiedź codziennych spotkań ze znanym trenerem i entuzjastą szachów Robertem Korpalskim, który przygotowywał będzie dla Was (na różnych stopniach trudności) specjalne zadania szachowe. Będziecie mogli je wykonywać na specjalnej interaktywnej szachownicy i mam nadzieję doskonale się bawić, doskonaląc umiejętności królewskiej gry.

Zapraszamy do rozwiązania pierwszego zadania.Znajdziecie je na https://www.facebook.com/dolnoslaski.szs/

Będziecie mogli je wykonywać na specjalnej interaktywnej szachownicy i mam nadzieję świetnie się bawić, doskonaląc umiejętności królewskiej gry.

Wszystkich Was proszę o przekazanie tej wiadomości do Waszych znajomych. Niech będzie nas jak najwięcej chętnych do ćwiczenia w tym dziwnym okresie.

Wkrótce inne pomysły na e-wf

Zmiana terminu Dolnośląskiego Forum Oświatowego

Dodano 2020-03-14 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Już kilkadziesiąt osób zapisało się na XV Dolnośląskie Forum Oświatowe, które miało się odbyć 28 marca 2020 roku we Wrocławiu.

Z wiadomych przyczyn musimy przełożyć termin Forum - nowa data to sobota 23 maja 2020 roku.

Miejsce i program konferencji pozostają bez zmian. Tutaj aktualny komunikat.

Prosimy o zapisywanie się na Forum, a osoby, które już to zrobiły o potwierdzenie czy będą mogły uczestniczyć w zajęciach w nowym terminie

Informacja na temat odwołania zajęć programu SKS

Dodano 2020-03-11 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

W związku z rządową decyzją o zamknięciu placówek oświatowych w całym kraju informujemy, że zajęcia SKS od 12 marca zostają wstrzymane do odwołania. Możliwość dodawania zajęć od 12 marca w dzienniku elektronicznym została zablokowana. Wszystkie pozostałe funkcjonalności dziennika działają niezmiennie.

Decyzja Ministra Edukacji Narodowej https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach .

O możliwości wznowienia realizacji programu poinformujemy niezwłocznie.
Powyższa informacja jest oficjalna, została ona zamieszczona w dziennikach elektronicznych nauczycieli (w panelu głównym). Jesteśmy na etapie rozmów z Ministerstwem Sportu w sprawie poszukiwania rozwiązań, które umożliwią Państwu pełną realizację programu. O wynikach rozmów poinformujemy Państwa do końca przyszłego tygodnia.

<< 1 2 3 4 5 >>

Reklama Powerman

A A A