Logo SZS Dolny Śląsk Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk

Skocz do: Treści, Menu, Wyszukiwarki

Propozycja dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej

Dodano 2021-01-17 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Szanowni Państwo Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego

Wracacie od poniedziałku do szkół razem z Waszymi uczniami. Wiemy, że ten powrót budzi trochę obaw, ale mamy nadzieję, że uda się, przy zachowaniu odpowiednich norm, bezpiecznie przeprowadzać lekcje.

Mamy też nadzieję, że nie zapomnicie, już od początku zajęć, o lekcjach wychowania fizycznego. Ruch, szczególnie po tak długiej przerwie, jest niezwykle ważny dla dzieci. Nie tylko w ich rozwoju fizycznym, ale także psychicznym.

Chcemy Wam pomóc zaprogramować najbliższe zajęcia dlatego proponujemy w najbliższym czasie wykłady online, w których chcemy zawrzeć najważniejsze zasady organizacji zajęć, po tak długiej przerwie. Zaprosimy naszych wypróbowanych wykładowców - pracowników Akademii Wychowania Fizycznego do ich wygłoszenia.

Chcemy Wam także zaproponować cykl nagranych zajęć, które moglibyście wykorzystać w swojej szkole. Będą to przede wszystkim zajęcia z ćwiczeniami możliwymi do przeprowadzenia w klasie, biorące pod uwagę ostatnie zachowania dzieci, np. spędzanie większości czasu przy komputerze i pokazujące możliwości przeciwdziałania niepożądanym skutkom takiego trybu życia. Tu także skorzystamy z doświadczenia wykładowców AWF Wrocław będących jednocześnie praktykami zajęć z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

Szczegóły na początku następnego tygodnia, ale już teraz mamy prośbę o pomoc w zaplanowaniu naszych działań: Prosimy o informację o której godzinie mielibyście najwięcej czasu na udział w wykładzie online?Jakie tematy byłyby dla Was najbardziej pożądane w filmach z zestawami ćwiczeń?

Spróbujemy dostosować naszą ofertę do Waszych potrzeb. Czekamy na Wasze głosy na szs@sport.wroclaw.pl

Patronat PKOL nad Konkursem Wiedzy o Igrzyskach Olimpijskich

Dodano 2021-01-12 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Dostaliśmy bardzo przyjemną wiadomość od Pana Adama Krzesińskiego - Sekretarza Generalnego PKOL.

Nasz Dolnośląski Konkurs Wiedzy o Igrzyskach Olimpijskich uzyskał Honorowy Patronat Polskiego Komitetu Olimpijskiego. List Pana Sekretarza z decyzją i życzeniami dla przyszłych uczestników, a także tych, którzy bawią się z nami podczas Rozgrzewki przed Konkursem znajdziecie tutaj.

To wielkie wyróżnienie, ale jednocześnie zobowiązanie dla nas wszystkich: Organizatorów i Uczestników. Życzymy już teraz powodzenia i czekamy na możliwość startu Konkursu po powrocie młodzieży do szkół.

Na razie zapraszamy i dzieci i dorosłych do udziału w Rozgrzewce. Przypominamy; codziennie o 18,00 na stronie www.facebook.com/dolnoslaski.szs pytanie dla młodzieży, a o godzinie 19,00 na stronie www.facebook.com/groups/aktywniwdomu pytanie dla dorosłych.

Tutaj oficjalny od dziś baner Konkursu opracowany przez pana Piotra Kurzycę, już z historcznym logotypem PKOL.

Prośba metodyków z Uniwersytetu Rzeszowskiego

Dodano 2021-01-07 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Szanowni Koledzy Nauczyciele Wychowania Fizycznego. Przedstawiamy Wam poniżej prośbę naszych Kolegów metodyków z Uniwersytetu Rzeszowskiego. A ponieważ współpracujemy od wielu lat i z Uniwersytetem i Podkarpackim SZS otrzymując od nich wiele „dobra”, stąd ich prośba staje się także naszą. Poświęćcie trochę czasu na wypełnienie ankiety

Zespół metodyków wychowania fizycznego Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, zwraca się z uprzejmą prośbą do nauczycieli wychowania fizycznego o wypełnienie ankiety „Zdalne nauczanie w subiektywnej ocenie nauczycieli WF". Jej przeprowadzenie pozwoli zebrać materiał do analizy sytuacji nauczycieli wychowania fizycznego w czasie pandemii Covid-19 oraz wpływu zdalnego nauczania na zdrowie nauczycieli, uczniów, a także określić potrzeby środowiska w tym zakresie.

Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/13oQ6ePYwWkTcGDxpwS9fZZUv-ag0D58Wl_jPcZuAkQ4/edit

Wielki Konkurs Wiedzy o Igrzyskach Olimpijskich - Rozgrzewka

Dodano 2021-01-05 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

 

Jak pewnie część z Was już wie Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk” przygotowuje się do organizacji w 2021 roku Wielkiego Konkursu Wiedzy o Igrzyskach Olimpijskich.

 

W tym specjalnym – olimpijskim roku chcielibyśmy umożliwić uczniom szkół Dolnego Śląska pokazanie jak dużo wiedzą o samych Igrzyskach, o roli polskich, a zwłaszcza dolnośląskich sportowców w 125 letniej historii nowożytnych Igrzysk. 

Konkurs będziemy organizowali już po powrocie młodzieży do szkół i chcemy, żeby przebiegał systemem podobnym do naszego współzawodnictwa. Tzn. żeby najpierw odbył się etap szkolny, potem gminny/powiatowy, a na zakończenie najlepsi spotkaliby się np. podczas Pikniku Olimpijskiego wyłaniając Mistrza Dolnego Śląska.

A ponieważ Konkurs będziemy organizowali wspólnie z Województwem Dolnośląskim, Regionalną Radą Olimpijską i Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu liczymy na ciekawy jego przebieg, udział dolnośląskich sportowców na poszczególnych etapach, ciekawe nagrody i inne niespodzianki.

To niedaleka (mamy nadzieję) przyszłość, ale już dzisiaj ogłaszamy feryjną ROZGRZEWKĘ przed Konkursem.

Codziennie, począwszy od 7.01.2021 r., o godzinie 18,00 na naszym profilu FB www.facebook.com/dolnoslaski.szs/ zamieszczać będziemy jedno ciekawe pytanie przygotowane przez dolnośląskiego olimpijczyka. Odpowiedzi prosimy przesyłać w komentarzach. Oprócz, mamy nadzieję, tej właściwej, także imię, nazwisko, szkołę i klasę odpowiadającego. Osoba, która najszybciej odpowie poprawnie na pytanie otrzyma nagrodę dnia – specjalną koszulkę sportową. Dodatkowo spośród osób, które odpowiedzą poprawnie na którekolwiek z pytań zadanych podczas ferii rozlosujemy nagrodę specjalną. Co to jest? To na razie niespodzianka, ale warto się o nią starać.

Mamy nadzieję, że ta feryjna zabawa zachęci dolnośląskich uczniów do wzięcia udziału w Konkursie Wiedzy o Igrzyskach Olimpijskich.

Prosimy nauczycieli i inne osoby o rozpowszechnienie tej informacji wśród dzieci i młodzieży. Im więcej będzie uczestników Rozgrzewki, tym większa frajda dla współzawodniczących. Liczymy też, że odezwą się do nas nauczyciele i inne osoby, które organizują podobne przedsięwzięcia na swoim terenie. Liczymy na współpracę i Wasze doświadczenie.

 

Do zobaczenia 7.01.2021 o 18,00 i w kolejnych dniach

 

Zapraszamy na specjalną edycję Regionalnych Dni Olimpijczyka

Dodano 2020-12-13 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Szanowni Państwo,

W imieniu organizatorów zapraszamy na organizowane przez Regionalną Radę Olimpijską i Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu wyjątkowe wydarzenie w ramach "Regionalnych Dni Olimpijczyka". Będzie to specjalnego rodzaju konferencja prasowa połączona ze spotkaniem z najbardziej znanymi dolnośląskimi olimpijczykami. Spotkanie online odbędzie się 16 grudnia 2020 roku o godzinie 12.00. 
Przesyłamy Państwu najważniejsze informacje dotyczące tego spotkania i plakat wydarzenia. Będzie ono transmitowane na kanale youtube AWF Wrocław, mogą je w związku z tym obserwować wszyscy zainteresowani, zwłaszcza uczniowie dolnośląskich szkół i ich nauczyciele, rodzice i wszystkie osoby, dla których tradycje i wartości olimpijskie są bardzo ważne .
A ponieważ podczas spotkania po raz pierwszy zakomunikujemy o Dolnośląskim Teście Wiedzy Olimpijskiej warto posłuchać Gwiazd Dolnośląskiego Sportu i Gości tej specjalnej edycji Dni Olimpijczyka. Namawiamy nauczycieli do zachęcenia mlodzieży do udziału w tym spotkaniu; może to być dla nich świetna lekcja wychowania olimpijskiego.

Zapraszamy w środę 16 grudnia o 12,00 na kanał youtube AWF Wrocław https://www.youtube.com/user/awfwroclaw

Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu "Trochę wiedzy nie zaszkodzi"

Dodano 2020-12-07 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

 

Jesteśmy świeżo po spotkaniu z Rafałem Omelko, ale ponieważ wychodzimy ciągle z założenia, że „Trochę wiedzy nie zaszkodzi”, już dzisiaj zapraszamy na kolejny wykład z cyklu.

Tym razem (ponieważ sezon sportów zimowych tuż, tuż) to temat na czasie: "Bezpieczne sporty zimowe ! Jak to jest z tym snowboardem ?"

Wykładowcą będzie dr Piotr Kunysz z AWF Wrocław, od niedawna członek Zarządu SZS Dolny Śląsk, a celem spotkania jest przybliżenie podstawowych zasad bezpiecznego uprawiania sportów zimowych, ze szczególnym zwróceniem uwagi na najszybciej rozwijającą się dyscyplinę zimową, jaką jest snowboard. Pan Piotr obiecuje, że podzieli się z uczestnikami wieloma cennymi wskazówkami na temat bezpiecznej jazdy na snowboardzie, odpowie na najczęściej zadawane pytania dotyczące wieku rozpoczynania jazdy na desce, czy "zdrowego" ustawienia sprzętu. Opowie o tym, czy lepiej zaczynać jeździć na nartach czy snowboardzie ? My mamy nadzieję, że udzieli też kilku wskazówek jak przygotować formę przed pierwszymi zjazdami.

Zapraszamy 17 grudnia 2020 roku o godzinie 16,00. Spotkamy się na:https://awf-wroc-pl.zoom.us/j/96546607215?pwd=aFdwZThDeFd0cTd5c05xejNFc0kyUT09

Passcode: 485649

 

Zapraszamy na Ogólnopolskie zawody szachowe

Dodano 2020-12-03 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

 Wkrótce po Dolnośląskich Mistrzostwach w Szachach online odbędą się V Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli.

Tegoroczna edycja V Ogólnopolskich Mistrzostw Szkół i Przedszkoli w szachach odbędzie się online w dniach 11,12, 13 grudnia 2020.  

Serdecznie zapraszamy do udziału i przekazywania informacji swoim podopiecznym poprzez dziennik elektroniczny lub udostępnienie na facebooku.
Turniej oczywiście bezpłatny.

Już wkrótce 16 Sejmik Szkolnej Kultury Fizycznej

Dodano 2020-12-03 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

 

Informujemy, że XVI Sejmik Szkolnej Kultury Fizycznej odbędzie się w tym roku niestety wyłącznie w trybie online.

Zaplanowane wcześniej bezpośrednie spotkanie, które miało się odbyć w województwie podlaskim, odbędzie się, z wiadomych powodów, w trybie wideo-spotkania na platformie meet.google w dniu 8 grudnia 2020 r. w godz. 10.00 - 15.

Ze względów technicznych każdy wykład w ramach sejmiku będzie się odbywał na unikatowym połączeniu w którym będzie mogło uczestniczyć max. do 100 osób w jednym spotkaniu.

Tutaj program Sejmiku i linki do poszczególnych wykładów.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

 

Trochę wiedzy nie zaszkodzi - spotkanie z Rafałem Omelko

Dodano 2020-11-30 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Już w środę zapraszamy Was na spotkanie online z prof. Małgorzatą Soberą z cyklu Trochę Wiedzy Nie zaszkodzi, ale mamy dla Was kolejną niespodziankę z tego cyklu.....

Będzie nią spotkanie z doktorantem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, jednym z najlepszych polskich lekkoatletów Rafałem Omelko.

Rafał od wielu lat współpracuje z nami, np. przy realizacji programu Sprawny Dolnoślązaczek. Tym razem zdecydował się podzielić swoją wiedzą i olbrzymim doświadczeniem i proponuje Wam spotkanie online z tematem wiodącym "Trening zdolności motorycznych z wykorzystaniem lekkoatletycznych form ruchu".

Zapraszamy w imieniu naszym, Autora i AWF Wrocław na spotkanie, które odbędzie się 7.12.2020 roku o godzinie 16,00; link do spotkania https://awf-wroc-pl.zoom.us/j/96566705758?pwd=RFRWUnRKVTFPTDEzQjYyMmVpci8zZz09 hasło: WBRiLg 

Rozpoczynamy rekrutację do programu Szkolny Klub Sportowy 2021

Dodano 2020-11-27 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Z przyjemnością zawiadamiamy, że po ogłoszeniu przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu konkursu na realizację programu Szkolny Klub Sportowy rozpoczynamy rekrutację grup. 
Do prowadzenia programu w naszym województwie zgłosiła się Dolnośląska Federacja Sportu, która, mamy nadzieję, razem ze Szkolnym Związkiem Sportowym będzie prowadziła program także w 2021 roku.

Do szkół i organów prowadzących zostały wysłane informacje dotyczące realizacji SKS w przyszłym roku i obowiązujące druki zgłoszeniowe.

Jest kilka nowości w programie o które postulowaliśmy od pewnego czasu:
- wzrosła stawka za przeprowadzone zajęcia; w 2021 roku wynosi ona 60 zł za godzinę
- w uzasadnionych przypadkach, po otrzymaniu zgody koordynatora Ogólnopolskiego, będzie można skomasować 2 zajęcia w jednostkę dwugodzinną 

To dobre wiadomości. Ta gorsza jest taka, że w związku z podniesieniem stawki zmniejszy się, mniej więcej o 1/4, ilość grup, które będą realizowały program. W związku z tym przy naborze będą brane pod uwagę specjalne kryteria; m.in. możliwość uczestnictwa w programie wszystkich gmin z naszego województwa oraz funkcjonowanie przynajmniej 1 grupy w szkołach, które zgłoszą się do programu.

Tutaj zamieszczamy najważniejsze dokumenty dotyczące rekrutacji: Założenia programu w 2021 roku, list do dyrektorów szkół, druk zgłoszenia szkoły i excelowy załącznik do zgłoszenia.

Czekamy na Wasz akces do 11.12.2021 roku 

<< 1 2 3 4 5 >>

Reklama Powerman

A A A