Logo SZS Dolny Śląsk Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk

Skocz do: Treści, Menu, Wyszukiwarki

Dołącz do grona Aktywnych Szkół MultiSport!

Dodano 2017-12-19 przez Szymczak Adam w kategorii Różne

Kanał RSS

 

Czy wiecie, że dzieci aktywne lepiej radzą sobie w szkole od ich „stacjonarnych” rówieśników? Co zrobić, aby ponownie zaszczepić u najmłodszych bakcyla aktywności fizycznej? Podejmijcie wyzwanie i zgłoście swoją szkołę do Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport!

Wyniki wielu badań dowodzą, że dzieci aktywne lepiej rozwijają się fizycznie, są silniejsze psychicznie, mniej podatne na depresję, pogodniejsze, a także mają większą łatwość przyswajania wiedzy, m.in. dzięki większej aktywności jądra podstawnego mózgu — obszaru odpowiedzialnego za działanie i nabywanie nowych umiejętności. Najwyższy czas, żeby myślenie o ruchu, jako o wrogu nauki, zastąpić postrzeganiem go jako jednego
z największych sprzymierzeńców.

W tym duchu zapraszamy wszystkie szkoły województwa dolnośląskiego do udziału
w
Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport (ASM), którego celem jest wpisanie ruchu w DNA szkół i ponowne wyrobienie w dzieciach nawyku ruszania się. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Fundację V4Sport, we współpracy z Benefit Systems – twórcą programu. W ramach udziału ASM ponad 10 tysięcy dzieci z klas 4-7 (opcjonalnie również klasy 1- 3) będzie miało okazję zmierzenia się w międzyszkolnym turnieju, którego głównym punktem będzie multimedialny test sprawności fizycznej oparty o standard EuroFit Test.

Każda z zakwalifikowanych do programu placówek przystąpi do testu dwukrotnie, w odstępie sześciu miesięcy. O końcowym sukcesie, który zostanie doceniony atrakcyjnymi nagrodami, będzie decydował przede wszystkim osiągnięty progres. W międzyczasie specjaliści z zespołu ASM pomogą szkołom w wypracowaniu prostych planów działania, które wpłyną na podniesienie poziomu sprawności fizycznej najmłodszych.

Kwalifikacje do Turnieju trwają do 12 stycznia 2018 r.! Szczegóły dostępne na stronie: http://aktywneszkoly.pl

 

 

 

Reklama Powerman

A A A