Logo SZS Dolny Śląsk Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk

Skocz do: Treści, Menu, Wyszukiwarki

Słoneczna Inauguracja i Sztafetowe Biegi Przełajowe

Dodano 2018-10-11 przez Szymczak Adam w kategorii Komunikaty: lekka atletyka

Kanał RSS

Przy pięknej słonecznej pogodzie wczoraj w Olszynie odbyła się uroczystość Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019 w województwie dolnośląskim połączona z Finałem Dolnośląskim Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Uroczystej Inauguracji Roku dokonał Marszałek Województwa Dolnośląskiego pan Cezary Przybylski wraz z Gośćmi Honorowymi imprezy wśród, których był Patron Biegów Burmistrz Olszyny pan Leszek Leśko. Podczas Inauguracji najlepszych 10 szkół we Współzawodnictwie Sportowym Szkół za rok 2017/2018 w każdej z kategorii otrzymało specjalne wyróżnienia i nagrody w postaci sprzętu sportowego ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.
A potem były już tylko wielkie bieganie. Najpierw, spośród prawie 1500 uczestników Finału , zaprezentowali się najmłodsi. W niesłychanie zaciętych 4 biegach wystartowały przedszkolaki z olszyńskich przedszkoli, a potem uczniowie klas I - III uczestniczący w programie Sprawny Dolnoślązaczek.
W rozegranych 6 sztafetowych biegach przełajowych od pierwszej do dziesiątej zmiany trwała zażarta walka o każde miejsce, a na specjalne wyróżnienie zasługują dziewczęta i chłopcy z ZSOiMS Szklarska Poręba, którzy z dużą przewagą wygrali biegi Licealiady. Tutaj znajdziecie wyniki Finału Dolnośląskiego.
Gratulujemy wszystkim uczestniczącym ekipom i serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Olszyny panu Leszkowi Leśko i wszystkim osobom, które przyczyniły się do świetnej organizacji po raz 16. organizowanego w Olszynie Święta Biegania

Reklama Powerman

A A A