Logo SZS Dolny Śląsk Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk

Skocz do: Treści, Menu, Wyszukiwarki

Zainaugurowaliśmy oficjalnie program SPRAWNY DOLNOŚLĄZACZEK

Dodano 2018-10-17 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Podczas konferencji dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego, która odbyła się 16.10.2018 roku w hali Aqua-Zdrój w Wałbrzychu, zainaugurowaliśmy oficjalnie program Sprawny Dolnoślązaczek w roku szkolnym 2018/2019. Uroczystego otwarcia dokonała Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego pani Iwona Krawczyk, a wśród gości tego wydarzenia byli m.in. Prezydent Wałbrzycha pan Roman Szełemej, Rektor AWF Wrocław prof. Andrzej Rokita, Wicedyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego UMWD pan Wojciech Biliński, Prezes Dolnośląskiej Federacji Sportu pan Arkadiusz Zagrodnik oraz Prezes Aqua-Zdroju pan Mariusz Gawlik. W Inauguracji uczestniczyły dzieci pracujące w programie ze Szkół Podstawowych Nr 21, 23 i 28 z Wałbrzycha oraz Nr 6 z Boguszowa-Gorce. Dzieci z klas I otrzymały z rąk naszych Gości legitymacje programu oraz specjalne medale Sprawnego Dolnoślązaczka, a szkoły zestawy sprzętu ufundowane przez Urząd Marszałkowski. Następnie dr Ireneusz Cichy i dr Sara Wawrzyniak z AWF Wrocław przeprowadzili pokaz pt. "Eduballe - piłki nieograniczonych możliwości, a na zakończenie odbyły się zawody "Eduballowy zawrót głowy" z udziałem klas III z zaproszonych szkół. Ich zwycięzcy - reprezentacja SP 28 Wałbrzych, otrzymali od Pani Marszałek i Prezydenta Wałbrzycha zestaw eduballi.
W uroczystości uczestniczyli licznie (ponad 130 osób) nauczyciele biorący udział w konferencji metodycznej " Programy aktywizujące młodych Dolnoślązaków". W ramach tego spotkania odbyła się debata na temat programów proponowanych młodym Dolnoślązakom. Wzięli w niej udział: Iwona Krawczyk, Roman Szełemej, Andrzej Rokita i nauczyciel SP 5 Wałbrzych pan Piotr Wierzbicki. Następnie uczestniczy wysłuchali wykładu prof. Andrzeja Rokity, wprowadzającego do zajęć praktycznych, pt. "Fenomen piłki", a potem uczestniczyli w praktycznych zajęciach z siatkówki i koszykówki prowadzonych odpowiednio przez dr Marcina Ściślaka i dr Marka Popowczaka z AWF Wrocław.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konferencji za aktywny udział, a specjalne podziękowania kierujemy do Prezesa Aqua-Zdroju Mariusza Gawlika i wszystkich osób z Centrum Aktywnego Wypoczynku, którzy pomagali nam w organizacji wydarzenia.
Zdjęcia z imprezy na FB: naszym i Aqua-Zdroju Wałbrzych

Reklama Powerman

A A A