Logo SZS Dolny Śląsk Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk

Skocz do: Treści, Menu, Wyszukiwarki

Lekcja z Rafałem Omelko w SP 58 Wrocław

Dodano 2018-12-04 przez Szymczak Adam w kategorii Sprawny Dolnoślązaczek

Kanał RSS

W ramach programu Sprawny Dolnoślązaczek szkoły w nim uczestniczące mają możliwość zaproszenia raz w roku do siebie znanego sportowca, który przeprowadza z jedną z klas Lekcję z Mistrzem. Z możliwości tej corocznie korzysta Szkoła Podstawowa Nr 58 we Wrocławiu, która ponownie zaprosiła do siebie Rafała Omelkę, a on poprowadził z klasą II i III lekcje z elementami lekkiej atletyki, która na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników. Po lekcji można było zobaczyć bieg polskiej złotej sztafety z Rafałem w składzie, zapytać go o karierę, zobaczyć i dotknąć złotego medalu i dostać autograf Mistrza. Na zakończenie dzieci dostały od Rafała Omelki zdrowe soczki, a on od nich pamiątkę z pobytu w szkole. Dziękujemy Rafałowi i nauczycielom SP 58 Wrocław, a zwłaszcza panie Renacie Płochockiej za wspaniałą Lekcję z Mistrzem. Zdjęcia z niej zamieszczamy na naszym FB, a obiecujemy, już niedługo filmiki z niej.

Na Lekcji gościł także Kurt Strubbe z partnera medialnego programu Sprawny Dolnoślązaczek portalu SPORTGAME.COM.PL . Jego relację z lekcji p.t. "Młodzi ćwiczyli z Mistrzem" możecie obejrzeć tutaj http://sportgame.com.pl/?q=node/11072

Po raz kolejny sprawdziło się, że warto inwestować w program Sprawny Dolnoślązaczek. Fundusze, które przekazuje na jego działanie Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego doskonale pomagają w rozwijaniu pasji sportowej najmłodszych Dolnoślązaków, a ponieważ w programie jest ponad 250 szkół i ok. 24.000 uczniów, to mamy nadzieję, że wszyscy oni są zadowoleni z lekcji wf prowadzonych wg założeń programu. Lekcje prowadzone są z wykorzystaniem sprzętu, corocznie fundowanym przez Województwo Dolnośląskie, który dostosowany jest do wieku dzieci; pomaga on w zwiększeniu ich efektywności.

 

Sprawny Dolnoślązaczek

A A A