Logo SZS Dolny Śląsk Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk

Skocz do: Treści, Menu, Wyszukiwarki

Finały Dolnośląskie Szachów zakończone

Dodano 2019-12-18 przez Szymczak Adam w kategorii Komunikaty: sporty indywidualne

Kanał RSS

Uff......., zakończyliśmy ostatni w 2019 roku Finał Dolnośląski. Z jednej strony ulga, a z drugiej wspaniałe wspomnienia z całorocznej rywalizacji szkół Dolnego Śląska. Wszystkim tym, którzy brali udział w zawodach Szkolnego Związku Sportowego, wszystkim Opiekunom ekip szkolnych i wszystkim Organizatorom serdecznie dziękujemy za całoroczny wysiłek. Uważamy, że warto było się starać.

A ostatnimi Finałami Dolnośląskimi były finały szachów w kategorii Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady Młodzieży. W dwudniowej imprezie, która odbywała się w auli Centrum Kreatywności Talent we Wrocławiu rywalizowały 63 reprezentacje szkolne. Wiele partii stało naprawdę na wysokim poziomie i choć, zwłaszcza w kategorii dzieci, partie przypominały często te, które zwykle oglądamy w szachach błyskawicznych, to ich poziom obserwatorzy uważają za bardzo wysoki. Mamy nadzieję, że nasze najlepsze drużyny powalczą na przełomie maja i czerwca w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół, tym bardziej, że organizujemy je na Dolnym Śląsku, w Szklarskiej Porębie.

Odnotujmy, że ostatnimi w 2019 roku Mistrzami Dolnego Śląska zostali uczniowie SP 11 Jelenia Góra w Igrzyskach Dzieci, SP Parnas Wrocław w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Jeleniej Górze w kategorii Licealiada. Gratulujemy.

Kompletne wyniki Finałów znajdziecie na stronach: Igrzyska Dzieci http://chessarbiter.com/turnieje/2019/tdr_7211/, Igrzyska Młodzieży Szkolnej http://chessarbiter.com/turnieje/2019/tdr_7221/, Licealiada Młodzieży http://chessarbiter.com/turnieje/2019/tdr_7226/

Dziękujemy Kierownictwu i Pracownikom Centrum Kreatywności Talent, Dolnośląskiemu Związkowi Szachowemu, panu Rafałowi Siwikowi - Sędziemu Głównemu zawodów, a szczególnie wielkiemu pasjonatowi szachów panu Robertowi Korpalskiemu za pomoc w organizacji Finałów.

Reklama Powerman

A A A