Logo SZS Dolny Śląsk Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk

Skocz do: Treści, Menu, Wyszukiwarki

Zapraszamy na kurs Młodzieżowego Sędziego Siatkówki

Dodano 2020-04-20 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Mamy, jak sądzimy, świetną informację dla nauczycieli i uczniów szkół województwa dolnośląskiego. Chcemy Was zaprosić na pierwszy, ale nie ostatni, kurs na stopień Dolnośląskiego Młodzieżowego Sędziego Sportowego. Jego organizacji podjęliśmy się wspólnie z Wydziałem Sędziowskim Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej i Wrocławskim Szkolnym Związkiem Sportowym. Tutaj szczegóły projektu.

Uwaga!! na prośbę nauczycieli obniżamy wiek potencjalnego uczestnika kursu do 13 lat. Kilku nauczycieli słusznie zauważyło, że 14 latkowie to w tej chwili VIII klasa i nie mają szans zakończyć kursu w swojej macierzystej szkole. Przyjmujemy więc uczestników w wieku 13-17 lat.

Cieszę się, że Maciek Jakubaszek i współpracujący z nim sędziowie zdecydowali się podjąć temat i wprowadzić w życie pomysł, który już od jakiegoś czasu "kiełkował". Wzorem dla nas zawsze była Francja, gdzie "instytucja" Młodzieżowego Sędziego Sportowego ma swoją doskonałą markę i gdzie MSS sędziują zawody międzyszkolne, aż do finałów krajowych.

Ciekaw jestem Waszego odbioru tej inicjatywy, a mam dla Was wiadomość, że to pierwszy, ale nie ostatni kurs, jaki dla Was i Waszych uczniów szykujemy. Najprawdopodobniej już niedługo zaprosimy Was na kurs Dolnośląskiego Młodzieżowego Sędziego Lekkiej Atletyki i Koszykówki. Może także inne dyscypliny zechcą dołączyć do tej inicjatywy.....? Zapraszamy

Myślimy, że jest to inicjatywa doskonała na "te czasy", gdyż część teoretyczną możemy przeprowadzić on-line, a po powrocie do szkoły z pomocą nauczycieli chcemy przeprowadzić część praktyczną i wspólnie z sędziami związkowymi egzaminy na stopień MSS konkretnej dyscypliny

       

Reklama Powerman

A A A