Logo SZS Dolny Śląsk Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk

Skocz do: Treści, Menu, Wyszukiwarki

Decyzje Zarządu SZS Dolny Śląsk dotyczące Współzawodnictwa Sportowego Szkół

Dodano 2020-09-17 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Po zebraniu kilkudziesięciu opinii Samorządów i Szkół dotyczących udziału w zawodach Współzawodnictwa Sportowego Szkół w najbliższym okresie czasu Zarząd SZS Dolny Śląsk podjął decyzję o organizacji wybranych zawodów wchodzących w skład Kalendarza Imprez SZS na rok szkolny 2020/2021.

Zdajemy sobie sprawę z zagrożeń i szanujemy wszystkie obawy związane z udziałem dzieci w zawodach jakie mają dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice. Uważamy jednocześnie, że przy zachowaniu odpowiednich środków oraz przy realizacji, przynajmniej na razie, imprez w sportach niekontaktowych, z których część odbywać się będzie na świeżym powietrzu, powinniśmy spróbować je zorganizować. Uważamy bowiem, że, dla niektórych dzieci, półroczna przerwa w udziale w zorganizowanych formach aktywności może przyczynić się do drastycznego spadku sprawności fizycznej, ze wszystkimi tego stanu konsekwencjami. Uważamy także, że jednym z najlepszych stymulatorów większego zainteresowania aktywnością fizyczną jest możliwość konfrontacji swoich umiejętności z kolegami ze różnych szkół.

Przedstawiamy tutaj stanowisko Zarządu SZS w sprawie organizacji imprez Współzawodnictwa Sportowego Szkół do grudnia 2020 roku. Jak zauważycie Państwo proponujemy organizację zawodów wyłącznie w sportach niekontaktowych, a w kilku przypadkach zmniejszyliśmy liczbę uczniów wchodzących w skład reprezentacji szkoły. Opracowane zostały także Zasady Bezpieczeństwa na naszych imprezach, które będziemy respektować podczas ich przeprowadzania.

Oświadczenie

Zapraszamy na gminne, powiatowe i dolnośląskie imprezy Szkolnego Związku Sportowego 

Reklama Powerman

A A A