Logo SZS Dolny Śląsk Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk

Skocz do: Treści, Menu, Wyszukiwarki

Rozpoczęliśmy

Dodano 2020-09-25 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Z wielką radością informujemy, że od wtorku realizujemy pierwsze Finały Dolnośląskie imprez wchodzących w skład Współzawodnictwa Sportowego Szkół Dolnego Śląska. 

Mieliśmy nadzieję, że inaugurujące nowy rok szkolny zawody lekkoatletyczne odbędą się jak zwykle z dużą ilością zgłoszonych szkół i zawodników, ale.....
Jak wiecie dostosowaliśmy regulaminy tych pierwszych zawodów do obecnej sytuacji, m.in. zmniejszając ilość zawodników, którzy wchodzą w skład reprezentacji na Szkolną Ligę Lekkoatletyczną oraz wprowadzając odpowiednie zasady bezpieczeństwa. Z opinii opiekunów reprezentacji szkolnych, które na zawodach się pojawiły wiemy, że te rozwiązania pomogły w uzyskaniu zgód na udział młodzieży w zawodach.

Cieszymy się z każdej osoby, która w zawodach wzięła udział i z każdego uzyskanego wyniku, bo część z młodzieży dopiero od niedawna ma zorganizowane, po półrocznej przerwie, zajęcia. 

Mamy też inny, pozytywny rezultat naszych pierwszych zawodów; młodzież Dolnego Śląska poznała nowe, piękne stadiony lekkoatletyczne. Dotychczas nasze imprezy organizowaliśmy przede wszystkim na Stadionie Olimpijskim i w Zgorzelcu, a teraz mogliśmy startować na super przyjaznych sportowi szkolnemu obiektach w Oleśnicy, Polkowicach, Jeleniej Górze oraz Legnicy. Serdecznie dziękujemy Gestorom tych obiektów, którzy świetnie przygotowali je do zawodów i pomagali w przeprowadzeniu ich w bezpieczny sposób.

Informujemy, że pełne wyniki rzutu jesiennego Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej w ramach Licealiady, który odbył się w Oleśnicy podajemy tutaj, a już teraz gratulujemy dziewczętom z LO III Wrocław i chłopcom z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych ze Zgorzelca, którzy te zawody wygrali.

We wtorek natomiast ogłosimy ostateczne wyniki Szkolnej Ligi LA w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, bo jeden z półfinałów zaplanowany w Legnicy odbędzie się w poniedziałek. W dotychczas rozegranych trzech imprezach zwyciężali: w Polkowicach dziewczęta i chłopcy z SP 3 Polkowice, w Jeleniej Górze dziewczęta i chłopcy z SP 2 Zgorzelec a w Oleśnicy dziewczęta SSP 46 Wrocław i chłopcy z SP 4 Oleśnica

Reklama Powerman

A A A