Logo SZS Dolny Śląsk Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk

Skocz do: Treści, Menu, Wyszukiwarki

Program SKS 2021 w województwie dolnośląskim

Dodano 2021-02-05 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Zakończyły się prace przygotowawcze przed startem programu Szkolny Klub Sportowy 2021.  W bieżącym roku dzięki dofinansowaniu z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którego dysponentem jest  Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu będzie działało w naszym województwie 907 grup - tutaj wykaz zakwalifikowanych. Każda z nich będzie mogła zrealizować 56 godzin zajęć, a wynagrodzenia nauczyciela w 2021 roku wzrosło do 60 zł za godzinę zajęć.

Dolnośląska Federacja Sportu - operator programu na Dolnym Śląsku i współpracujący Szkolny Związek Sportowy dokonali wyboru tych grup spośród ponad 1100 zgłoszonych do programu. Podstawowym kryterium było uruchomienie przynajmniej 1 grupy w każdej ze zgłoszonych szkół. Po spełnieniu tego kryterium braliśmy pod uwagę ilość uczniów w szkole przydzielając drugą, a w nielicznych przypadkach trzecią grupę.

Zajęcia SKS nie mogą się jeszcze rozpoczynać w związku z obostrzeniami epidemicznymi, ale do nauczycieli i szkół, które będą realizować program zostały wysłane niezbędne dokumenty umożliwiające start zajęć w momencie zniesienia obostrzeń. Wysłaliśmy m.in.: list do nauczycieli-realizatorów, umowy dla realizatorów, warunki realizacji programu w 2021 roku i druk zgody rodziców. Informacja o możliwości rozpoczęcia zajęć zostanie podana zainteresowanym natychmiast po decyzji rządu.

Prosimy szkoły, które chcą zmienić nauczyciela realizatora o jak najszybszy kontakt z nami i poinformowanie o zmianie. Natomiast nauczycieli-realizatorów prosimy o odesłanie umów do 18.02. i  ew. o zbieranie zgód od nowych uczestników zajęć. Przypominamy, że ubiegłoroczni uczestnicy zajęć, jeżeli będą także członkami grupy w 2021 roku, będą mogli być do niej przypisani i zgoda rodziców wyrażona w ub. roku obowiązuje nadal.

Reklama Powerman

A A A