Logo SZS Dolny Śląsk Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk

Skocz do: Treści, Menu, Wyszukiwarki

Przypominamy o Dolnośląskim Euroficie

Dodano 2021-05-06 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Wróciły dzieci z klas I-III do szkół i powraca nasza prośba do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego o przeprowadzenie powszechnie w klasach i szkołach testu sprawności fizycznej DOLNOŚLĄSKI EUROFIT. Zdajemy sobie sprawę z ogromu pracy jaki czeka nauczycieli po tak długim okresie nauki zdalnej, ale uważamy, że informacja jakie parametry sprawności mają poszczególne dzieci oraz całe Wasze klasy jest niezwykle ważna w planowaniu lekcji wychowania fizycznego.

Wbrew opinii (na szczęście nielicznych) sceptyków uważamy, że przeprowadzenie testu w klasach to dla dzieci fajna zabawa, a przy odpowiedniej jego organizacji także możliwość współdziałania dzieci w grupie i nabycie dodatkowych, ważnych, umiejętności związanych choćby z diagnozowaniem swojej sprawności.

Przypominamy, że działa specjalna platforma pod adresem www.dolnoslaskieurofit.pl , stworzona specjalnie przez Szkolny Związek Sportowy i Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie po wcześniejszej rejestracji możecie wpisywać wyniki testu Waszych uczniów. Tam też znajdziecie najważniejsze informacje o przedsięwzięciu, porady i film instruktażowy. Mamy nadzieję, że po powrocie do szkół starszych roczników także oni "przetestują się", stąd prośba o działania w klasach I-III już teraz, bo póki co dostępność do obiektów dla maluchów jest teraz największa.

Rozumieją to nasi Koledzy z Centrum Wspierania Uzdolnień z Jeleniej Góry, którzy po kilkutygodniowej przerwie pomagają kolejnym szkołom w przeprowadzeniu testu. Dziękujemy Koledzy. A że jest fajnie zobaczcie na ich prezentacji z SP 15 https://www.facebook.com/zppcwu/videos/511894026480115

Reklama Powerman

A A A