Logo SZS Dolny Śląsk Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk

Skocz do: Treści, Menu, Wyszukiwarki

Wyniki Dolnośląskiego Eurofitu w klasach I-III jeleniogórskich szkół

Dodano 2021-11-18 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

EuroFitJak wiecie od wiosny namawiamy wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego dolnośląskich szkół do przeprowadzenia testów sprawności fizycznej wszystkich uczniów. 

Chcielibyśmy, żeby wyniki testów uzyskanych w programie Dolnośląski Eurofit pozwoliły nam już niedługo stworzyć dolnośląskie normy, dzięki którym moglibyśmy określać poziom sprawności każdego ucznia. Nam; bo w realizację Dolnośląskiego Eurofitu zaangażowała się Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i wiele dolnośląskich szkół, a całemu projektowi patronuje Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

Dzięki wielkiej pracy Kolegów z Zespołu Palcówek Pozaszkolnych - Centrum Wspierania Uzdolnień w Jeleniej Górze, którzy przebadali 1607 uczniów i dzięki pomocy ze strony Urzędu Miejskiego Jeleniej Góry udało się przeprowadzić tuż przed wakacjami, i skończyć we wrześniu, badania wśród dzieci z klas I-III wszystkich jeleniogórskich szkół podstawowych. 

Z tych badań powstał Raport, który opracował prof. Jarosław Fugiel z AWF Wrocław i dr Anna Rohan-Fugiel z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Jego treść przedstawiamy Wam tutaj. Pożyteczna lektura, po której wiemy, że ze sprawnością najmłodszych jeleniogórzan nie jest najgorzej, choć niektóre cechy warte byłyby poprawienia.

Bardzo prosimy nauczycieli z innych szkół Dolnego Śląska; i tych, którzy rozpoczęli badania, a jeszcze nie wprowadzili wyników oraz tych, którzy jeszcze testów nie zrobili o wykonanie ich do końca listopada. W grudniu będzie powstawał pierwszy Raport Dolnośląski ze wszystkich badań wykonanych do końca tego miesiąca. Mamy nadzieję, że zespół badawczy będzie mógł opracowywać go na podstawie jak największej próby.

Zapraszamy na stronę programu www.dolnoslaskieurofit.pl; znajdziecie tam wszystkie niezbędne informacje do rozpoczęcia testu oraz platformę do wpisywania wyników.

Przetestujmy się - WARTO

Reklama Powerman

A A A