Logo SZS Dolny Śląsk Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk

Skocz do: Treści, Menu, Wyszukiwarki

Uwaga ! Nowy program wspomagający sport szkolny

Dodano 2009-02-05 przez Szymczak Adam w kategorii Uwaga: ważne!

Kanał RSS

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 3.02.2009 r. został podpisany List Intencyjny umożliwiający rozpoczęcie działań wdrażających w województwie dolnośląskim pilotażowej wersji programu przeciwdziałania poprzez sport agresji i przestępczości wśród dzieci i młodzieży.
List ten podpisali Poseł na Sejm RP Ewa Wolak, pomysłodawczyni projektu,  Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński, Wojewoda Dolnośląski Rafał Jurkowlaniec i Komendant Wojewódzki Policji Zbigniew Maciejewski.
Założenia programu podczas uroczystości podpisania Listu przedstawili : pani Ewa Wolak oraz Jarosław Klimczak – prezes Stowarzyszenia na Rzecz Przeciwdziałania Agresji i Patologii wśród Dzieci i Młodzieży, który jest twórcą programu działającego od ubiegłego roku w województwie warmińsko-mazurskim.
Po podpisaniu w końcu ubiegłego roku ogólnopolskiego Listu Intencyjnego przez Ministrów: Edukacji Narodowej, Zdrowia, Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Sportu i Turystyki program ma szansę stać się projektem ogólnopolskim, a chęć przystąpienia do niego zadeklarowały, oprócz województwa dolnośląskiego, także wielkopolskie, łódzkie, mazowieckie i zachodnio-pomorskie.
Będziemy na bieżąco informować Was o postępach prac we wdrożeniu programu pilotażowego w naszym województwie. Wiadomości na ten temat szukajcie w zakładce: Dolnośląski SZS – Komunikaty – Program przeciwdziałania agresji

Reklama Powerman

A A A