Logo SZS Dolny Śląsk Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk

Skocz do: Treści, Menu, Wyszukiwarki

Piękny finał ogólnopolski SZLA

Dodano 2009-09-25 przez Szymczak Adam w kategorii Komunikaty: lekka atletyka

Kanał RSS

W dniu 24.09.2009 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbył się Finał Ogólnopolski Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych z udziałem najlepszych reprezentacji szkolnych wyłonionych w zawodach w roku szkolnym 2008/2009. Pomimo kończącego się sezonu uzyskano wiele bardzo dobrych rezultatów a najlepsze drużyny w Polsce mają w kategorii dziewcząt Zespół Szkół Nr 22 z Wrocławia, a w kategorii chłopców XI Liceum Ogólnokształcące z Bydgoszczy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom imprezy a poprawiony komunikat końcowy znajdziecie tutaj.

Komunikat został poprawiony w związku z sytuacją, która powinna być normą w sporcie, a często niestety nie jest; już po zawodach zawodniczka VII LO Zielona Góra Karolina Kotowicz stwierdziła, że sędziowie omyłkowo wpisali jej wynik skoku w dal innej zawodniczki ( był to wynik zdecydowanie lepszy od jej najlepszego skoku ). Powiadomiła o tym swoich trenerów i dyrektora szkoły pana Jerzego Walczaka. Ci natomiast zawiadomili organizatorów prosząc o weryfikację wyników konkursu skoku w dal i klasyfikacji drużynowej zawodów. Dzięki takiej postawie drużyna VII LO z Zielonej Góry spadła z trzeciego na piąte miejsce, ale wydaje się nam, że może być dumna z postawy swojej zawodniczki, sztabu szkoleniowego i Dyrektora Szkoły.
Po weryfikacji wyniku brązowe medale należą się dziewczątom z Zespołu Szkół w Trzcinicy, a drużyna Zespołu Szkól Prywatnych Opoczno zajęła ostatecznie IV miejsce. Medale do Trzcinicy dostarczymy w najbliższym czasie.
Dzięki uprzejmości pana Jacka Kłoczko możecie zobaczyć zdjęcia z Finału, na razie ok. 30, ale będzie ich więcej. Zdjęcia są pod linkiem  http://wroclaw2009.photoshop.com

Reklama Powerman

A A A