Logo SZS Dolny Śląsk Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk

Skocz do: Treści, Menu, Wyszukiwarki

Tysiąc pięciuset biegaczy inauguruje sportowy rok szkolny

Dodano 2009-10-08 przez Szymczak Adam w kategorii Komunikaty: lekka atletyka

Kanał RSS

W dniach 8-9.10.2009 r. w jak zwykle gościnnej Olszynie odbyła się Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2009/2010 w województwie dolnośląskim oraz finał Igrzysk, Gimnazjady i Licealiady w Sztafetowych Biegach Przełajowych z udziałem mistrzów powiatów Dolnego Śląska.
Podczas uroczystej, przeprowadzonej z ceremoniałem olimpijskim Inauguracji zostały ogłoszone oficjalnie wyniki współzawodnictwa sportowego szkół w ubiegłym roku szkolnym i rozdane nagrody najlepszym szkołom.
Potem rozpoczęło się wielkie bieganie z udziałem prawie 1000 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów pierwszego dnia i około 500 zawodników ze szkół ponadgimnazjalnych drugiego dnia zawodów. W biegach zwyciężały dziewczęta z SP 46 Wrocław, GM 11 Wałbrzych i LO Złotoryja oraz chłopcy z SP Smolnik, GM 2 Lubin i IV LO Wałbrzych. Wyniki Finału Dolnośląskiego znajdziecie tutaj.
Dziękujemy władzom Olszyny, a szczególnie Burmistrzowi Leszkowi Leśko, Dyrekcji i Nauczycielom Gimnazjum w Olszynie, pracownikom GKS Olsza Olszyna, sponsorom i wszystkim innym osobom dzięki którym , po raz kolejny odbyła się w tym mieście piękna i sprawnie zorganizowana impreza sportowa. Do zobaczenia w Olszynie za rok.

Reklama Powerman

A A A