Logo SZS Dolny Śląsk Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk

Skocz do: Treści, Menu, Wyszukiwarki

Zakończyły się zawody narciarskie

Dodano 2011-02-02 przez Szymczak Adam w kategorii Zima

Kanał RSS

 Tradycyjnie ośmiodniowe zmagania narciarzy alpejskich z dolnośląskich szkół rozpoczęli snowboardziści ze szkół podstawowych i gimnazjów. W dzisiejszych zawodach rozegranych w Zieleńcu wzięło udział 88 zawodników, którzy rywalizowali w slalomie ustawionym przez instruktorów Szkoły LE-SKI. Jak co roku uruchamiamy specjalną stronę internetową gdzie znajdziecie aktualne wyniki oraz zdjęcia z zawodów.
3.02. na pięknie przygotowanych trasach rywalizowały w slalomie gigancie dziewczęta ze szkół podstawowych. Najlepiej poradziła sobie Hanna Wołoszyn i reprezentacja SP 1 Szklarska Poręba.
Przed chwilą zakończyli swój przejazd giganta chłopcy ze szkół podstawowych. Niestety zwłaszcza w II przejeździe zawodnikom przeszkadzał padający ciągle śnieg. Najlepszym zawodnikiem okazał się Mateusz Tatka i reprezentacja SP 6 Kłodzko. Niestety pogarszają się warunki śniegowe w Zieleńcu. Dzisiaj 7.02. gimnazjalistki walczyły z czasem, ale też z ciężkim śniegiem i mgłą. Najlepiej poradziła sobie Aleksandra Groń z GM 1 Jugów i reprezentacja GM 1 Jelenia Góra.Bardzo zacięta była rywalizacja chłopców w Gimnazjadzie. W zawodach rozegranych 8.02. ułamki sekund decydowały o miejscu zawodników, zwłaszcza wśród tych najlepszych. Dzisiejsze zawody wygrał Maciej Bieńkowski i reprezentacja GM przy ZSOiMS Szklarska Poręba.Choroby zdziesiątkowały chętne do startu w zawodach narciarskich licealistki. W dzisiejszych zawodach wystartowało tylko 45 zawodniczek z 15 szkół. Najszybsza była Justyna Czerwonka z III LO Wałbrzych i reprezenacja ZSO Nr 1 Jelenia Góra. Przedostatni dzień zawodów narciarskich zdominowali uczniowie ZSO Nowa Ruda, którzy zdobyli złote medale drużynowo, indywidualnie I miejsce zdobył Damian Piekarz, a II jego kolega Remigiusz Szymaniak.

Niestety nie mieli szczęścia do pogody startujący w ostatnim dniu zawodów w Zieleńcu snowboardziści ze szkół ponadgimnazjalnych. Gęsta mgła i opady deszczu spowodowały, że rywalizacja 84 zawodników odbyła się tylko w jednym przejeździe. Miło jest nam poinformować, że mistrzami Dolnego Śląska są dziewczęta z ZSO Nr 2 Jelenia Góra i chłopcy z LO III Wrocław, a indywidualnie Mirela Grabowska z ZSO 2 Jelenia Góra i Michał Hadaś z LO IX Wrocław. Wyniki i zdjęcia na www.nadobny.net/szs  

Dziękujemy instruktorom Szkoły Narciarskiej LE-SKI, a zwłaszcza panu Januszowi Lesiewskiemu oraz właścicielom i obsłudze wyciągu Nartorama 2 w Zieleńcu, ratownikom GOPR oraz panu Bogdanowi Nadobnemu za wielką pomoc w organizacji zawodów dla przeszło 500 zawodników.

Reklama Powerman

A A A